BAŞKAN DİNÇER; “DAHA GÜVENLİ VE KONFORLU BİR ULAŞIM AĞI SAĞLAMAK İÇİN

ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

 Aksaray Belediyesi yeni yol ağları ile kent içi trafik yoğunluğunu azaltırken alternatif güzergahlar yaparak her geçen gün büyüyen Aksaray’ın geleceğine yatırım yapıyor. Sürekli gelişen kentin, temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yoğun mesai harcıyor.

Bu kapsamda şehrin en geniş bulvarı olma özelliğini taşıyacak 50 metrelik bulvarda çalışmalar aralıksız sürüyor.

Yakın zamanda tamamlanması planlanan bulvarda ekipler bordür, Sıcak asfalt ve Hürriyet ana cadde ve kavşak bağlantı çalışmasına devam ediyor.

50 metrelik yeni bulvar Sağlık beldesi yolu güzergâhı üzerinde Hürriyet ve İstiklal Mahallesinin birleşme noktasından başlayarak Hacılar Harmanı Mahallesine bağlantısı sağlanan 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde olacak.

Önemli ölçüde tamamlanan yol tamamen trafiğe açıldığında Aksaray’ın trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı hem turizm hem de sanayi güzergahındaki trafiği önemli ölçüde rahatlatacak, zamandan da tasarruf sağlayacak.

Kentin dört bir yanında yol çalışmalarına hızla devam ettiklerini dile getiren Başkan Dinçer, “Akıllı Şehir ve Trafik Güvenliği Projesi ile trafik konforunun arttığı kent merkezimizde, yeni bulvarlar açarak araç yoğunluğunu daha da düşürmeye ve sürücülerimizi rahatlatmaya çalışıyoruz.

Aksaray'da sigara ve tütün kaçakçılarına jandarma darbesi Aksaray'da sigara ve tütün kaçakçılarına jandarma darbesi

Şehrimizin ihtiyaç duyduğu her alanda çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Bu anlamda kente yeni bulvar ve caddeler kazandırarak ulaşım sorunlarına kalıcı çözümler üretmek istiyoruz. Bu çalışmaları yürütürken de geleceğimize eserler bırakmak adına ortak akıl ve istişareye önem veriyoruz. İnşallah 50 metrelik bulvarda çalışmaları en kısa sürede tamamlayıp yolu ulaşıma açacağız. Büyüyen gelişen Aksaray’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper