SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisinin ek zammına yeşil ışık! SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisinin ek zammına yeşil ışık!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'da afet konutları için "20 yılın sonuna kadar aylık ödeme sabit kalıyor. Peşin kapatmak isteyenler yüzde 20 indirimden yararlanıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman'da yeni afet konutları temel atma töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan şunları söyledi:

HAK SAHİPLERİ BELLİ OLDU

"Adıyaman'da ilk evim için 2250 konutun hak sahiplerini kura ile belirledik. Kalıcı konutlar yapılana kadar vatandaşımıza 100 binlerce liraya varan maddi desteği sağlıyoruz.

Diğer afetlerde konutların 3'te biri bedelle verdik. Cüzi bir rakamla başlıyor, daha da az bir miktara düşüyor. 2 yıl ödemesiz, 20 yıl taksitle veriyoruz.

2+1 evlerin aylık ödemesi 510 lira. 3+1 evlerin aylık ödemesi 730 liradan başlıyor. En büyük 3+1 evlerde 990 liradan başlıyor. Toplam borç da 20 yılda 214 bin liraya ancak çıkıyor.

Borcu kapatmak isteyenler yüzde 20 indirimden yararlanıyor. Kamulaştırma varsa onun ödemesi ayrıca yapılıyor. Evinin sigortası olanlar oradan da ayrıca ödeme alabiliyor.

Köy evlerini de benzer rakamlarla hak sahiplerine veriyoruz. 20 yılın sonuna kadar aylık ödeme sabit kalıyor. Peşin kapatmak isteyenler yüzde 20 indirimden yararlanıyor."

Editör: Türkiye Kulisi