BAŞKAN DİNÇER; ‘’DAHA GÜZEL BİR AKSARAY İÇİN PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ’’

                Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile başlayan Pazar alanlarındaki yenileme çalışması ile tüm Pazar alanları kullanışlı ve modern hale getirildi.

Vatandaşların ve pazar esnafının temiz, nezih ve konforlu ortamlarda iklim şartlarından etkilenmeden alışveriş yapması için şehir genelindeki birçok semt pazarlarında çalışma yapan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 45 ayda 4 farklı semt pazarını modern hale getirdi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, göreve gelmesi ile insan odaklı projelerin hayata geçirilmesi için yenilikçi birçok proje ortaya koydu. Başkan Dinçer’in projeleri kapsamında yer alan Pazar yerlerinin yenilenmesi ve Pazar alanlarının sayılarının artırılması adına ilk olarak Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahallelerinin kesişme noktasına kapalı semt pazarı ve çok amaçlı sosyal tesis yapımı ile başlanıldı.

Pazar esnafı ve vatandaşların isteği üzerine Taşpazar Mahallesinde Perşembe pazarı olarak adlandırılan Pazar alanı Hacılar Harmanı ve Selçuklu Mahallelerinin kesişme noktasında yeni yerinde hizmete girdi.

                Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in Kurtuluş Mahallesinde yaptığı ziyarette mahalle sakinlerinin talebi üzerine Kurtuluş Pazar alanında da çalışma başlatıldı. Uzun yıllar hizmet veren ve kullanışlılığını kaybetmiş olan Kurtuluş semt pazarı baştan aşağı yenilerek hizmete açıldı.

Aksaray'da bunalıma giren genç hayatını kaybetti Aksaray'da bunalıma giren genç hayatını kaybetti

Vatandaşların yoğun olarak kullandıkları bir diğer Pazar alanı olan Cuma Pazarında da çalışma başlatılmıştı. Şifahane, Şamlı, Hassas, Nakkaş ve Zafer Mahallesinde ikamet eden vatandaşlara hizmet verebilecek kapasiteye uygun olarak hayata geçirilen Cuma Kapalı Semt Pazar alanın 3 Bin 300 metrekarelik kapalı alanı bulunuyor. Yapılan çalışma ile daha kullanışlı ve daha modern görünüme kavuşturulan Cuma Semt Pazarının çatısında enerji üretilmesi amaçlanarak GES kurulumuna uygun olarak dizayn edildi. Cuma Kapalı Semt Pazarı da modern Pazar alanları arasına dahil edildi

Türkiye Kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper