BAŞKAN DİNÇER; “PAZAR ALANLARIMIZI MODERN KENT KİMLİĞİNE UYGUN HALE GETİRİYORUZ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehir genelindeki Pazar alanlarında başlattığı modernizasyon çalışmalarına Cuma Semt pazarında devam ediliyor.

 Vatandaşların ve Pazar esnafının temiz, nezih ve konforlu ortamlarda iklim şartlarından etkilenmeden alışveriş yapması için şehir genelindeki birçok semt pazarlarında çalışma yapan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Cuma Semt pazarında yenileme çalışmaları başlatmıştı.

Aksaray Jandarması Uyuşturucu ve Uyaraıcı Madde Ticareti yapan 2 Kişiyi Yakaladı Aksaray Jandarması Uyuşturucu ve Uyaraıcı Madde Ticareti yapan 2 Kişiyi Yakaladı

 Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in de inşaat alanını incelediği Pazar alanında eskimiş ve yıpranmış çatılar temizlendi. Modern kent kimliğine uygun olarak yapılan çalışmalar kapsamında kapalı alanın zemin hazırlıkları yapılarak üst yapı çalışmalarına geçildi. Pazar alanında çelik çatı konstrüksiyonların yapılacağı alanda direkler dikildi. 

Şifahane, Şamlı, Hassas, Nakkaş ve Zafer Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar iklim şartlarından etkilenmeden faydalanabileceği yeni Pazar alanı yapılan çalışma ile daha kullanışlı hale gelecek. Toplamda 3 Bin 300 metrekarelik kapalı alanı ile hizmet verecek olan Cuma Semt pazarı ilerleyen günlerde enerji üretim tesisi kurulumuna uygun olacak biçimde projelendirildi.

Türkiye kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper