AKSARAY BELEDİYESİ KIŞA HAZIR

BAŞKAN DİNÇER “KIŞ MEVSİMİ ÖNCESİNDE GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALDIK”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kış şartlarıyla mücadele için Aksaray Belediyesi olarak gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtti. Başkan Dinçer, “Olumsuz hava şartlarında 400 personelimiz ile birlikte tuzlama araçlarımız, kepçe ve greyderler hazır bekleyecek” dedi.

Aksaray Belediyesi, kış mevsimi öncesinde çeşitli tedbirler alarak şehirlerdeki yaşamı olumsuz etkileyebilecek faktörleri ortadan kaldırıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bu yıl hava durum raporlarına göre Aksaray’da yağışının yoğun geçmesinin tahmin edildiğini ve bu tahminlere göre bir dizi tedbirlerin alındığını belirtti.

Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde ek binada kış öncesi hazırlık çalışmalarını koordinesi sağlayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediye ait depolarda yeterli miktarda tuz ve solüsyon stokunun bulunduğu sözlerine ekledi.

Kış mevsimi boyunca şehir hayatının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için kar küreme, tuzlama araçları ve iş makinaları bakımlarının yapıldığının altını çizen Belediye Başkanı Dinçer, “Aldığımız önlemler vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlamak için alınan tedbirlerdir. Ani ve yoğun yağışlara karşı personellerimizin görevlendirmeleri tamamlandı. Kar küreme, greyderlerimiz ve diğer iş makinalarımızın bakım ve onarımları tamamlandı.

Aksaray’da 15 Temmuz programı belli oldu; İşte detaylar! Aksaray’da 15 Temmuz programı belli oldu; İşte detaylar!

Ayrıca solisyon ve tuzlama araçlarımız, yağışın yoğunluğuna göre şehrimizin genelinde her an görev yapmaya hazır hale getirildi. Bu yıl 400 personelimiz kış mevsimi boyunca görev yapacak, personellerimizin yetersiz kalması halinde diğer birimlerimizden takviye yaparak hayatı olumsuz etkileyen tüm etkenleri ortadan kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper