Türkiye İkinci ligi Kırmızı grubundan mücadele eden 68 Aksaray Belediyespor ligin 14. haftasında 19 Kasım 2023 Pazar günü saat 14.00’te sahasında Soma Sporu Konuk edecek.

Ligde oynadığı son müsabakalarda istediği sonuçları alamayan ve ligde son beş maçta puan çıkaramayan Aksaray Belediyespor, pazar günü Somaspor’u mağlup ederek beş hafta aradan sonra yeniden üç puanla tanışmanın hesaplarını yapıyor.

SAKATLAR ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Siyah-beyazlı takım Somaspor karşılaşmasını hazırlıklarını teknik direktör Şaban Yıldırım nezaretinde devam ettiriyor. Siyah beyazlı takım da hafif sakatlıkları bulunan Bedirhan Özyurt ve Fatih Somuncu, Somaspor müsabakası için takımla birlikte çalışmalara başladılar.

Aksaray Jandarma uyuşturuculara göz açtırmıyor Aksaray Jandarma uyuşturuculara göz açtırmıyor

SOMASPOR ÜST SIRALARDA

Ligde 10 puanla 18. sırada yer alan Aksaray Belediyespor ligin güçlü ekiplerinden Somaspor karşısında galip gelmek için sıkı bir hazırlık içerisinde yer alıyor. Aksaray Belediyesporun bu haftaki rakibi Somaspor 20 puanla altıncı sırada bulunuyor.

GALİBİYETİ UNUTTU

Aksaray Belediyespor ligde oynadığı 13 müsabakada iki galibiyet, dört beraberlik, yedi mağlubiyet aldı. Rakip fileleri 11 gol atan Aksaray Belediyespor kalesinde 15 gole engel olamadı.

Haftalar sonra kazanmak isteyen Aksaray Belediyespor alt sıralardan da kurtulmak istiyor. Ligde 6 sırada bulunan takımların 10 ve 11 puanlarının bulunmasından dolayı siyah beyazlı takım, Soma Spor karşısında galip gelerek puanını 13 yapıp düşme hattından uzaklaşmak istiyor.

OYUNUN KARŞILIĞI BU DEĞİLDİ

Pazar günü Iğdırspor karşısında oyunun bir bölümüne de memnun olduğunu belirten teknik direktör Yıldırım, “Özellikle ikinci yarı oldukça baskılı oynadık ve aradığımız golü de bulduk ancak Iğdır takımının ilk yarıda attığı gollere engel olamadık ve sahadan mağlup olduk. Oyunumuzun karşılığı kesinlikle mağlubiyet değildi. Takım olarak eksiklerimizi giderip Somaspor karşısında taraftarlarımızın da desteğiyle galip gelmenin hesabını yapıyoruz” dedi. Yıldırım, sözlerinin devamında, “Taraftarlarımız da pazar günü tribünleri doldurarak Aksaray Belediyespor desteklemelerini istiyoruz diyen teknik direktör Şaban Yıldırm, bunun için taraftar desteği ile birlikte sahada futbolcularımızın da mücadelesi ile galip gelmek en büyük arzumuzdur bunun için hazırlıklarımız devam ediyor. Amacımız ligin ilk yarısında toplayabildiğimiz kadar puanları toplayıp ligde tutunmanın hesaplarını yapıyoruz” dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper