Aksaray da uyuşturucu ticareti yapan 2 kişi yakalandı

         Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde uyuşturucu madde kullanan, bulunduran veya imal ve ticaretini yapan şahıs/şahısların yakalanarak adli mercilere teslim edilmesine yönelik kapsamlı çalışmalarımıza aralıksız devam edilmektedir.

Aksaray'da uyuşturucu dan aranan şahıs yakalandı Aksaray'da uyuşturucu dan aranan şahıs yakalandı

          Bu kapsamda; Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı KOM Şube Müdürlüğü ve Sarıyahşi İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde imal ve Ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, S.A. ve M.A. isimli şahısların kendilerine ait araç ile uyuşturucu madde taşıdığı bilgisinin elde edilmesi üzerine söz konusu araç, yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda Sarıyahşi İlçesi mülki sınırları içerisinde bulunan Niğde-Ankara Otoyolu Boğazköy mevkiinde durdurulmuş olup, araçta yapılan aramada; (365) gram metamfetamin ele geçirilmiştir.

          Olayla ilgili S.A. ve M.A. isimli şahıslar gözaltına alınarak, işlemlerinin tamamlanmasına müteakip adli makamlara sevk edilmiş olup, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Editör: Hilmi Alper