Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kamu düzeninin sağlanması maksadıyla yürütülen denetim faaliyetleri kapsamında 15 ekip 47 personel ile denetim faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Şehrin farklı noktalarında denetimlerini sürdüren emniyet ekipleri yüksek sesle müzik dinleyen, çevreyi rahatsız eden otomobil sürücülerine göz açtırmadı. Ebulfeyz Elçibey caddesi üzerinde bulunan kafeler caddesi üzerinde kalabalık alanlarda sıklık kazanan denetim çalışmalarında toplam 95 araç sahibine idari para cezası uygulandı.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NDAN GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI CELİL ACAR’A ZİYARET. İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NDAN GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI CELİL ACAR’A ZİYARET.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Aksaray ili içerisinde vatandaşların yoğun olarak eğlendiği ve istirahat ettikleri park, bahçe ve kafelerin bulunduğu yerlerde huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla 15 ekip 47 personel ile denetim faaliyetleri gerçekleştirdi.

Edinilen bilgiye göre, yapılan denetimlerde; 2 araca (abartı egzoz), 3 araca (kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde saygısızca araç kullanmak),3 araca (uyarı ve ikazlara uymamak) , 2 araca (sürücü belgesiz araç kullanmak), 50 araca (yüksek sesle müzik dinlemek), 8 araca (aykırı ışık donanımı), 4 araca (alkollü araç kullanmak ), 23 araca diğer sebeplerden olmak üzere toplam 95 araca 111.546₺ trafik idari para cezası uygulandı ve 2 araç trafikten men edildi.

Yapılan denetim faaliyetleri sonrasında açıklama yapan asayiş ekipleri, “halkımızın huzur ve güvenliği için denetimlerimiz aralıksız devam edecektir.” ifadelerini kullanarak denetim faaliyetlerinin süreklilik arz edeceği vurgusu yapıldı.

Haber: Ağustos Gerçe

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper