Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, düğün, nişan, asker eğlencesi ve meskun mahalde silahla havaya ateş eden şahısların yakalanması için başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Azim ve kararlılıkla devam eden çalışmalarda şüphelilerin adresleri tespit edilerek operasyon düzenlendi.

Aksaray’da yaşanan düğün, nişan, asker eğlencesi ve meskun mahalde silahla havaya ateş etme olayları sona eriyor. Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, bu tür tehlikeli eylemlerin genel güvenliği kasten tehlikeye soktuğu bilinciyle, çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı KOM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada görüntüleri paylaşılan şahısların adreslerini tespit etmeyi başardı. Şüphelilerin yakalanması için düzenlenen operasyonda Komando Timleri de destek verdi.

Operasyon neticesinde ele geçirilen malzemeler şaşkınlık yarattı. (3) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet kurusıkı tabanca, (1) adet el yapımı 3 namlulu ruhsatsız tabanca, (8) adet kurusıkı tabanca fişeği, (11) adet av tüfeği fişeği, (2) gram kubar esrar, (1) adet kök kenevir, ve (20) gram kenevir tohumu, jandarma ekiplerince ele geçirildi.

Tüm ele geçirilen malzemelere Cumhuriyet Savcısının talimatıyla el konulurken, şüpheliler hakkında adli işlemler başlatıldı.

Aksaray'da Devleti Dolandıran Doktor ve Medikal'cı Tutuklandı Aksaray'da Devleti Dolandıran Doktor ve Medikal'cı Tutuklandı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, halkın güvenliği için titiz ve gayretli çalışmalarını gece gündüz demeden aralıksız olarak sürdüreceğini belirtti. Düğün, nişan, asker eğlenceleri ve meskun mahallerde silahla havaya ateş etme olaylarını önlemeye yönelik çalışmalarının kararlılıkla süreceği vurgulandı.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper