Aksaray İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzenin sağlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

03 Mayıs 2022 tarihinde S.D. (1984-E ) isimli şahıs, Merkez İlçe Jandarma Komutanlığına müracaatta bulunarak, Sağlık Kasabası’nda bulunan elektrikçi dükkanından yaklaşık 20.000 ₺ değerinde kablo ve elektrik malzemesinin çalındığını beyan ederek ihbarda bulunmuştur.

TÜRKİYE’NİN İLK ASTRONOTU ALPER GEZERAVCI UZAY YOLCULUĞUNU BİLİM FESTİVALİNDE PAYLAŞTI TÜRKİYE’NİN İLK ASTRONOTU ALPER GEZERAVCI UZAY YOLCULUĞUNU BİLİM FESTİVALİNDE PAYLAŞTI

İhbarın alınmasını müteakip konuya derhal reaksiyon gösteren, Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda olay yerinde ve çevresinde yapılan ısrarlı ve titiz çalışmalar neticesinde; olayı gerçekleştiren kişilerin S.C (1995-E) ve T.D. (2003-E) isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.

Şüphelilerden S.C. isimli şahıs düzenlenen operasyonla Aksaray Merkez Sağlık Kasabasında gizlendiği yerde çalınan malzemelerle ve olayda kullanıldığı tespit edilen plakasız çalıntı motosiklet ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Çalınan malzemeler mağdura teşhis ettirilerek tam ve eksiksiz olarak teslim edilmiştir.

      Gözaltına alınan S.C. isimli şüpheli şahıs adli makamlara sevk edilmiş olup, tutuklanarak Aksaray T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi İnfaz Kurumuna teslim edilmiş olup, firari şüpheli T.D. nin yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamaları, ilimizde asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir.

Türkiye kulisi Aksaray tem Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper