Aksaray Milli Eğitim Müdürü değişti

Aksaray’da 14 Mayıs 2014 yılından bu yana yaklaşık 9,5 yıldır Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Hacı Ömer Kartal’ın tayini Erzincan iline çıktı. Hacı Ömer Kartal’dan boşalan Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğüne ise  Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Metin Alparslan atandı.

Aksaray Adana karayolunda feci kaza Aksaray Adana karayolunda feci kaza

Aksaray Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ın tayininin, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun geçtiğimiz hafta tayini çıkan ve göreve başlayan Erzincan iline olması da dikkat çekti.

Aksaray Milli Eğitim Müdürü Metin Alparslan, 1968 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir ilinde tamamladı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kırşehir Eğitim Yüksek Okulu’ndan önlisans ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümü’nden lisans düzeyinde mezun oldu.

1989 yılında Kahramanmaraş İli Afşin İlçesinde müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. Sırasıyla Ağrı, Sakarya, Kırşehir’de öğretmen, okul müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptı. 2000 yılında yapılan Millî Eğitim Şube Müdürlüğü sınavında üstün başarı göstererek Kahramanmaraş Afşin İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlüğü’ne atandı.  Sırasıyla Kırşehir Çiçekdağı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlüğü, Kırşehir İl Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Niğde İl Millî Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerini yaptı. 2013-2021 yılları arasında Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak görev yaptı.

Memuriyet hayatı boyunca Millî Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu birçok hizmet içi eğitim kursuna katıldı. Görev süresi boyunca göstermiş olduğu gayret ve başarılarından dolayı Kaymakamlıklarımız, Valiliklerimiz ve Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından Teşekkür, Takdir, Başarı, Üstün Başarı ve Aylıkla Ödül Belgeleri ile ödüllendirildi.

21.05.2021 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Metin Alpaslan, yapılan atama ile Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. Alparslan evli ve iki çocuk babasıdır. 

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper