Aksaray İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzenin sağlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

08 Mayıs 2022 tarihinde Aksaray ili Merkez ilçe Salmanlı Köyünden A.S. (1959-E) isimli şahıs Merkez İlçe Jandarma Komutanlığına müracaatta bulunarak evinden (1) adet Hp marka Dizüstü Bilgisayar, (1) adet Samsung marka tablet ve (1) adet Oppo marka cep telefonunun çalındığını beyan ederek ihbarda bulunmuştur.

İhbarın alınmasını müteakip olaya derhal reaksiyon gösteren, Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda yapılan ısrarlı ve titiz çalışmalar neticesinde; olayı gerçekleştiren kişilerin B.S. (2004-E), M.A.G. (2007-E) ve A.K. (2004-E) isimli şahısların olduğu tespit edilmiştir.

Şüpheli şahıslar düzenlenen operasyonla Aksaray Merkezde gizlendikleri evde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Evde yapılan aramada çalınan malzemeler ele geçirilmiştir.

Çalınan malzemeler mağdura teşhis ettirilerek tam ve eksiksiz olarak teslim edilmiştir.

        Gözaltına alınan B.S., M.A.G. ve A.K. isimli şahıslar adli makamlara sevk edilmiş olup, M.A.G. isimli şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, B.S. ve A.K. isimli şahıslar ise tutuklanarak Aksaray T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

TAPDUK EMRE KİTAP KONAĞI SINAV KAYGISI VE YÖNETİMİ KONULU SÖYLEŞİ PROGRAMINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK TAPDUK EMRE KİTAP KONAĞI SINAV KAYGISI VE YÖNETİMİ KONULU SÖYLEŞİ PROGRAMINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Türkiye kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper