AKSARAY ŞEHİTLİK MÜZESİNİ KISA SÜREDE 10 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN DİNÇER; “ŞEHİTLİK MÜZESİ ŞEHİTLERİMİZE KARŞI MİNNET VE ŞÜKRAN DUYGUMUZUN YANSIMASIDIR”

Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan ve kısa süre önce hizmete giren şehitlik müzesi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Her gün çok sayıda kişinin ziyaret ettiği müzeyi bugüne kadar 10 Bin kişi ziyaret etti.

Her biri arkalarında unutulmaz hatıralar bırakan şehitlerimizin üzerlerinde taşıdığı ya da sakladığı "değerli" eşyaların sergilendiği müze gezenleri duygulandırırken gururlandırıyor.

Şehitlerimizin kanlarıyla yazılan tarihi yeni nesillere doğru bir şekilde aktarmanın önemli olduğunu vurgulayan Başkan Dinçer, sözlerine şöyle devam etti. “Vatanımız ve milletimiz için canını feda etmiş aziz şehitlerimizin hatıraları bizler için çok değerli. Şehitlik müzemiz şehitlerimize karşı minnet ve şükran duygumuzun yansımasıdır.

Bizde bu bilinçle Şehitlik Müzesi projemizi hayata geçirdik. Bizlere bu vatanı emanet eden ecdadımız destansı mücadelelerle bu toprakları bize emanet ettiler. Tarihimizi kayda geçirmek, gelecek kuşaklara aktarmak ve aziz şehitlerimizin hatıralarını hep canlı tutmak adına önemli olan bu manevi mekânı tüm hemşerilerimiz muhakkak ziyaret etmeli. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum” dedi.

Şehit ailelerinin takdirle karşıladığı Evrah kabristanlığı girişinde bulunan şehitlik müzesi yaklaşık 400 metrekarelik alandan oluşuyor. Müze içerisinde 15 Temmuz şehitleri koridoru, sinevizyon odası, anı odası, şehitler koridoru yer alıyor.  Aziz şehitlerimizin isimlerinin ve hayat hikayelerinin paylaşıldığı müzeyi ziyaret edenler hüznü ve gururu aynı anda yaşıyorlar.

Telefon mağazasından hırsızlık yapan şahıs yakalandı Telefon mağazasından hırsızlık yapan şahıs yakalandı

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper