Aksaray'da sigara ve tütün kaçakçılarına jandarma darbesi Aksaray'da sigara ve tütün kaçakçılarına jandarma darbesi

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, OSB’de faaliyet gösteren bir geri dönüşüm firmasında çıkan yangının ardından hızla harekete geçerek olay yerine ulaştı. Vali Kumbuzoğlu, yangının etkilerini yerinde inceleyerek Aksaray Belediyesi itfaiye ekipleriyle de bilgi alışverişinde bulunarak firma sahiplerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yangın, yerel saatle (14:00) sularında OSB’de bulunan geri dönüşüm firmasının tesislerinin deposunda başladı. İhbar üzerine Aksaray Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine hızla intikal etti. Yangının söndürülmesi ve çevre güvenliğinin sağlanması için ekipler yoğun çaba sarf etti.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu da yangın sonrası olay yerine ulaşarak incelemelerde bulundu. Firma yetkililerinden yangının çıkış nedeni ve olayın seyri hakkında bilgi aldı.

Vali Kumbuzoğlu, yangının etkilerini ve tahribatı yerinde görerek, firmanın yöneticilerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Ayrıca, yangının neden kaynaklandığına dair detaylı bir soruşturmanın başlatıldığını ve bu konuda titizlikle çalışılacağını belirtti.

Olay yerinde gerçekleşen incelemeler sonrası, Aksaray Valisi’nin göreve saat 16:00’da başlayıp makamında oturmayıp yangınla ilgili hassasiyeti ve hızlı müdahalesi takdir topladı.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper