- Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu eşi Canan Kumbuzoğlu ile birlikte Aksaray Belediyesi Koordinasyonunda açılan Hanımeli Pazarı’nı ziyaret etti. Pazarı gezerek satışa sunulan ürünleri inceleyen Vali Kumbuzoğlu oklava ile yufka açtı.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu eşi Canan Kumbuzoğlu ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle her hafta çarşamba günleri Büyük Bölcek Mahallesinde semt pazar yerinde kurulan ve sadece kadınların satış yaptığı Hanımeli Pazarını ziyaret etti. Pazarda tezgâh açan kadınlara hayırlı işler dileğinde bulunan Vali Kumbuzoğlu eşi Canan Kumbuzoğlu ile birlikte kadınlarla bir süre sohbet etti.  

Ev hanımlarının evlerinde yaptıkları yiyecekler ile yine el işi hediyelik eşyaların satışını yapma imkânı buldukları pazarı gezen Vali Kumbuzoğlu; stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Aile bütçelerine katkı sağlamak için Hanımeli Pazarında tezgâh açan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik eden Vali Kumbuzoğlu eşi Canan Kumbuzoğlu kadınlara karanfil takdim etti.

ÇİRİŞ BİTKİSİNİN HASTALIKLARI TEDAVİ POTANSİYELİ ARAŞTIRILACAK ÇİRİŞ BİTKİSİNİN HASTALIKLARI TEDAVİ POTANSİYELİ ARAŞTIRILACAK

Vali Kumbuzoğlu oklava ile yufka açtı

Gözleme ve yufka satışı yapan Dürdane boztoprak’la bir süre sohbet ederek yaptığı ürünler hakkında bilgi alan Vali Kumbubzoğlu oklavada yufka açmanın zorluğunu test etmek için tezgâh başına geçerek yufka açtı. Renkli görüntülerin oluştuğu diyalogda her işin kendine göre zorluğu olduğunu kaydeden Vali Kumbuzoğlu her şeyin göründüğü kadar kolay olmadığını ifade etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kadınların tezgâh açarak satış yaptığı pazarı ziyaret ettiklerini ifade eden Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; ev hanımları ile dezavantajlı gruplar içinde yer alan kadınların sosyal hayata ve çalışma hayatına katılmalarını sağlamak için kentte birçok proje yürütüldüğünü söyledi. Aile bütçelerine destek olmak için evlerinde yaptıkları birbirinden lezzetli yiyecekleri Aksaray belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen alanda satış yapan kadınların bu gayret ve çabasının her türlü takdirin üzerinde olduğunu vurgulayan Vali Kumbuzoğlu; başta ailenin temel taşı olan kadınlar olmak üzere çocuklara ve gençlere destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Pazardaki kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Vali Kumbuzoğlu kadınlara hayırlı işler dileğinde bulundu.

Editör: Hilmi Alper