Asayiş Şube Müdürlüğü Faaliyetleri Asayiş Şube Müdürlüğü Faaliyetleri

10 Kasın Atatürk’ü anma günü vasıtasıyla Aksaray’da 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda Aksaray protokolü çelenk sunma töreni düzenledi.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından 2 dakika boyunca sirenler çaldı ve Aksaray Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulundu.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85. ölüm yıldönümü nedeniyle Aksaray’da çelenk sunma töreni düzenlendi. Anma töreni, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in vatandaşları ve katılanları selamlaması ile başladı. Ardından Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Saat 9’u beş geçtiğinde ise sirenler çalmaya başladı ve tüm Türkiye gibi Aksaray’da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Akabinde ise İstiklal Marşı okundu.Anma törenine, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Ramazan Kaşlı, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Turan Yaldır, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, MHP İl Başkanı Burhanettin Karataş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Av. Bilal Özdemir, İYİ Parti İl Başkanı Sercan Belgemen, Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit Köse, kurum müdürleri, STK başkanları, öğrenciler ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper