Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü İl Trafik Komisyonu, trafik güvenliği ve huzurun sağlanması amacıyla önemli bir karar aldı. Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç Başkanlığında düzenlenen toplantıda, Aksaray’da yaşanan trafik yoğunluğuna katkıda bulunan ATV ve UTV tipi araçların trafiğe çıkmasına yasak getirildi.

Karar kapsamında, Ebulfeyz Elçibey Caddesi (kafeler caddesi), Bankalar Caddesi ve Ankara Caddesi’nde 30 Eylül 2023 tarihine kadar ATV ve UTV tipi araçların trafiğe kapatılması kararlaştırıldı. Bu önlemle birlikte, trafik akışının düzenlenmesi ve çevre güvenliğinin artırılması hedefleniyor.

Validen gençlere hodri meydan; “Çaylar demli olsun, sohbet koyu olacak” Validen gençlere hodri meydan; “Çaylar demli olsun, sohbet koyu olacak”

Aksaray İl Trafik Komisyonu, abartı egzoz ve yüksek sesli müzik gibi çevreyi rahatsız eden araçlara yönelik denetimlerin sıklaştırılmasına da karar verdi. Bu tür araçlarla ilgili trafikten men işlemleri de artarak devam edecek.

Ayrıca, kurye olarak görev yapan sürücülerin ve diğer motosiklet sürücülerinin trafik güvenliği açısından kask kullanımına özen göstermeleri konusunda hassasiyetin artırılacağı vurgulandı.

Aksaray halkının trafik güvenliği ve düzenli trafiğin sağlanması için alınan bu önemli kararların, huzur ve güven ortamının pekiştirilmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper