Aksaray’da Bir Petrol İstasyonunda Hırsızlık Yapan 2 Şahıs Yakalandı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada şunlara yer verildi Aksaray İli Merkez İlçesi Organize Sanayi Bölgesinde bir işletme sahibi112 acil çağrı hattını arayarak ,iş yerinin camı kırılmak suretiyle içeride bulunan alarm sisteminin kabloları kesilerek kamera açılarının değiştirildiğini ve iş yerinde bulunan çelik para kasasının spiral makinesi ile kesilip içerisinde bulunan yaklaşık 100.000 TL nakit para ve kamera kayıt cihazının çalındığını beyan ederek ihbarda bulunmuştur.

Aksaray'da bir Kereste Fabrikası Yanarak Kül Oldu Aksaray'da bir Kereste Fabrikası Yanarak Kül Oldu

Meydana gelen işyerinden hırsızlık olayının aydınlatılmasına yönelik, Aksaray Cumhuriyet Savcılığının talimatları doğrultusunda, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince olay yeri ve çevresinde yapılan detaylı kamera incelemeleri ve saha çalışmaları neticesinde; olayı gerçekleştirdiği tespit edilen İ.K. ve A.K. isimli şahıslar merkez ilçe mülki sınırları içerisinde düzenlenen operasyon sonucunda yakalanarak gözaltına alınmıştır. 

Gözaltına alınan şüpheli şahıslar işlemlerinin tamamlanmasını müteakip adli makamlara sevk edilmiş olup, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper