Aynı tonlama ile karşılık vereceğiz
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Aksaray yöneticilerinin sık sık, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde milletvekilinin CHP’nin hakkı olduğu, İYİ Partililerin Aksaray’da yeterince çalışmadıkları gibi söylemleri üzerine İYİ Parti Milletvekili Turan Yaldır sonunda suskunluğunu bozdu. Söylemler karşısında ateş püsküren Yaldır, “Seçim döneminde de bize çok eziyet ettiler. Biz ağzımızı açmadık. Nezaketimizi koruduk ama arttırarak devam ediyorlar. Bundan sonra kendilerine aynı tonlamayla karşılık vereceğiz.” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasında sular durulmuyor. CHP’nin Aksaray yöneticilerinin sık sık milletvekili çıkarmanın CHP’nin hakkı olduğu, İYİ Parti’nin hem 14 Mayıs seçimlerinde kendi milletvekillerini çıkarmayı garanti görerek çalışmadıkları sonrasında yapılan 28 Mayıs seçimlerinde de Cumhurbaşkanlığını önemsemedikleri gibi açıklamaları üzerine İYİ Parti Milletvekili Turan Yaldır sert çıkıştı. Turan Yaldır, “14 Mayıs seçimlerinin Aksaray tarafından değerlendirmesini yapmak istiyorum. Aksaray’da 6 partinin birleşimi ile İYİ Parti çatısı altında seçime girdik. Bir fermuar liste oldu. Fermuar listede birinci sıra İYİ Parti, ikinci sıra CHP, üçüncü sıra İYİ Parti, dördüncü sıra CHP olarak devam etti. O süreçteki tüm paydaşlarımıza, ittifakımızda yer alan tüm partilere, kurumsal kimliklerine, yetkililerine ve hizmet edenlerine yeniden teşekkür ediyorum.” dedi.
İYİ PARTİ’NİN, TÜRKİYE’DEKİ 5 BUÇUK MİLYON SEÇMENİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN GENEL BAŞKANINA KOŞULSUZ ŞARTSIZ OY VERMİŞTİR
Aksaray’da bir ittifak yapıldığını ve yapılan bu ittifakın neticesinde Aksaray’dan bir milletvekili çıkartıldığını ifade eden Turan Yaldır, “Fakat ittifak sadece Aksaray’da olmadı. Fermuar liste Türkiye’de 16 ilde gerçekleşti. Cumhuriyet Halk Partisi ile 16 ilde ortak liste yapıldı. 9 ilde CHP listelerinden seçime girildi. 7 ilde İYİ Parti listelerinden seçime gidildi. Bu birliktelikten toplamda 8 milletvekili çıkarıldı. 6 tane Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili, iki tanesi de Aksaray ve Yozgat olmak üzere İYİ Parti milletvekili çıkardı. Şimdi Aksaray’daki bazı Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri kurumsal kimliğini, tabanını, seçmenini saygıyla selamlıyorum. Bir derdim de yok seviyorum da. Allah bin defa razı olsun. Fakat biz beyefendiliğimizi, sessizliğimizi, sükûnetimizi korudukça her geçen gün CHP’li başkan ya da CHP’nin etrafındaki bazı arkadaşlar zaman zaman basında zaman zaman bizim kulağımıza gelecek şekilde, ‘Biz milletvekili çıkaracaktık. Hak bizimdi. Genel Merkezimiz İYİ Parti’ye bizi sattı. Bizim adayımız daha iyiydi gibi ifadeler kullanıyor. Bunlar kulağımıza geliyor. İYİ Parti’nin, Türkiye’deki 5 buçuk milyon seçmeni Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanına koşulsuz şartsız gidip oy vermiştir.” şeklinde konuştu.
SİZLERİ AHLAKA DAVET EDİYORUM
Yaldır sözlerinin devamında, “Bugün duyuyoruz. ‘İYİ Partililer nasıl olsa garanti diye çalışmadı, oy vermedi.’ gibi bazı ifadeler kullanıyorlar. Biraz Allah’tan korkun! Sizleri ahlaka davet ediyorum. Şimdi geldiğimiz nokta da bakıyoruz. Beyefendiler bizimle alakalı hala konuşmaya devam ediyorlarmış. Yani çok iyiydiniz 2018 seçimlerinde aynı tabloda gidildi. Siz yüzyıla yakın geçmişi olan bir partiydiniz. İYİ Parti 2018 yılında hala 2 yıllık bir partiydi. Bir seçim yaşandı. O seçim neticesinde İYİ Parti o günkü ittifak doğrultusunda daha yüksek oy aldığı için, İYİ Parti milletvekilini Aksaray’dan çıkardı. Dolayısıyla o noktada bizi başka siyasi partilerle asla karıştırmasınlar. Bu noktada bizim şu kadar şahsi oyumuz vardı, falanımız vardı hikâyelerini bir tarafa bıraksınlar.” dedi.
SEÇİM DÖNEMİNDE DE BİZE ÇOK EZİYET ETTİLER
CHP’ye meydan okuyan Yaldır, “Seçim uzak değil. 6 ay sonra bu şehirde yeniden seçim olacak. Kendilerine güveniyorlarsa çıkarlar aday olurlar. Bu noktada İYİ Parti’nin adayları ile yarışırlar ve kamuoyu bunu net bir şekilde görmüş olur. Bu hususla ilgili söyleyeceklerim bu kadar değil. Seçim döneminde de bize çok eziyet ettiler. Biz ağzımızı açmadık, nezaketimizi koruduk ama arttırarak devam ediyorlar. Kurumsal kimliklerine saygı duyuyorum bunu bireysel olarak söylüyorum. Bundan sonra aynı tonlamayla kendilerine Buradan cevap vereceğimizin de bilinmesini istiyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

KURUM BİRİKİMLERİ ORTAK BİR POTADA DEĞERLENDİRİLİYOR KURUM BİRİKİMLERİ ORTAK BİR POTADA DEĞERLENDİRİLİYOR

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper