Aksaray da pompalı tüfek faciası 2 kişi yaralandı Aksaray da pompalı tüfek faciası 2 kişi yaralandı

Aksaray İŞKUR’dan Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlara 150.000 TL’ye kadar hibe desteği verilecek.

Aksaray Valiliği ve İŞKUR iş birliği ile dezavantajlı gruplara yeni iş fırsatları sunuyor.

Aksaray’da engelli ve eski hükümlü statüsündeki vatandaşlara önemli bir destek kapısı açıldı. Aksaray Valiliği öncülüğünde, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile işbirliği yaparak hayata geçirilen proje kapsamında, dezavantajlı gruplara iş kurma fırsatları sunuluyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Aksaray İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş; Aksaray ilinde kırılgan gruplar içinde yer alan engelli ve eski hükümlü vatandaşlar için başlatılan bu projede toplamda 6.833.486 TL kaynak tahsis edildi. Bu desteğin bir parçası olarak 2024/1. Dönem Kendi İşini Kurma Desteği başvuruları da kabul edilmeye başlandı dedi.

İl Müdürü Akkuş; Proje kapsamında, engelli ve eski hükümlü vatandaşlara 150.000 TL’ye kadar hibe desteği verilmesi planlanıyor. Bu hibe desteği ile bu vatandaşlar kendi işlerini kurarak iş gücü piyasasına katılabileceklerini ifade etti.

Destek kapsamında başvuru sahiplerinin talep etmeleri durumunda kuruluş işlemleri desteği, işletme gideri desteği ve demirbaş desteği gibi maliyetler karşılanacak. Proje başvuruları 15 Aralık 2023 tarihine kadar kabul edilecek.

Başvuruların online olarak e-Devlet üzerinden yapılması gerektiği belirtilirken, eksik bilgi ve belgelerin tamamlanması için belirli bir süre verileceği fakat bu tarihten sonra eksikliklerin tamamlanamayacağına dikkat çekildi.

Eski hükümlüler için başvuruların Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimleri aracılığıyla yapılması gerektiği ve doğrudan bireylerin başvurularının dikkate alınmayacağı önemle vurgulandı.

Aksaray Valiliği ve İŞKUR’un bu projelerle dezavantajlı gruplara iş kurma fırsatı sunarak toplumsal fayda sağlama yolundaki çabaları takdirle karşılanıyor.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper