AKSARAY BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ FIRINLARDA DENETİM YAPTI AKSARAY BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ FIRINLARDA DENETİM YAPTI

-Aksaray'da ‘Fener Alayı’ yürüyüşü düzenlendi.

-Aksaray'da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında meşaleler eşliğinde yürüyüş düzenlendi.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Ali Bayer, birim amirleri ve vatandaşların katıldığı yürüyüş; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda Atatürk Spor Salonu önünde toplanan sporcular, öğrenciler ve vatandaşların meşale ve bayraklarla oluşturduğu kortejin hareketi ile başladı.

Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi bandosu eşliğinde Ebulfeyz Elçibey Caddesinden Ankara Caddesine yürüyen gençlere vatandaşlarda evlerin balkonlarından alkış ve Türk Bayraklarını sallayarak destek verdi.

15 Temmuz Milli İrade Meydanında sona eren yürüyüş sonunda gençlere hitap eden Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; geleceğin güvencesi gençlerle bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek;

 "Değerli gençler tarihinizi asla unutmayın, bugününüzü asla unutmayın. Geleceğe heyecanla sevgiyle kardeşlik bağları içinde birlik ve beraberliğinizi muhafaza ederek yürüyün. Hayalleriniz olsun, ufkunuzu geliştirin. Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği 'Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim' sözü ile hareket edin. Sizleri çok seviyoruz'dedi. Konuşmaların ardından etkinlik sona erdi.

Editör: Hilmi Alper