ÜNİVERSİTE VE SANAYİNİN ORTAK PAYDASI AKSARAY’DIR ÜNİVERSİTE VE SANAYİNİN ORTAK PAYDASI AKSARAY’DIR

Aksaray Jandarma ekipleri, hırsızlık suçundan aranan ve hakkında “19 yıl 7 ay” kesinleşmiş hapis cezası olan şahsı yakaladı.Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanları içerisinde, emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik, yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişileri tespit etmek amacıyla çalışmaları titizlikle ve aralıksız sürüyor.
Edinilen bilgiye göre; Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları üzerine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgeleri içerisinde aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda; Eskil İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından devriye faaliyeti esnasında “Hırsızlık” suçundan aranan ve hakkında “19 yıl 7 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen O.Ö. isimli şahsı yakalandı.
Yakalanan şüpheli şahıs Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine teslim edildi.
Jandarma konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimize asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir” dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper