Köpek Kıskançlığı Kanlı Bitti: Ayağından Vurulan Genç Ambulansla Hastaneye Kaldırıldı

Olay; Aksaray merkeze bağlı Yeşilova beldesi Alasakallı Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre; Aksaray merkeze bağlı Yeşilova beldesi Alasakallı Mahallesi’nde komşular arasında köpek sahipliği üzerine çıkan tartışma kavgaya dönüşürken kavgada silahlar konuştu. Fehmi A. (28) ve Hami Ü. (41) arasında başlayan “Benim köpeğim daha iyi” iddiası, gece saatlerinde gerçekleşen trajik bir olaya dönüştü.

İddiaya göre, köpek sahipleri Fehmi A. ve Hami Ü.arasındaki sözlü çatışma, Alasakallı Mahallesi’nde yüksek tansiyonlu bir anın fitilini ateşledi. Tartışma sırasında Hami Ü., iddiaya göre sinirlerine hakim olamayarak Fehmi A.’ı yanında bulundurduğu silahla iki ayak bileğinden vurdu.

Yaralanan Fehmi A., olay yerine çağrılan ambulansla hemen Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Acil müdahale gerektiren durumu nedeniyle hastaneye kaldırılan genç, tedavi altına alındı.

Aksaray'da uyuşturucu ticareti ve imalatı yapan 1 kişi yakalandı Aksaray'da uyuşturucu ticareti ve imalatı yapan 1 kişi yakalandı

Jandarma ekipleri, olayın ardından Hami Ü.’yü gözaltına aldı. Yaşanan kanlı olay, mahalle sakinleri arasında şaşkınlık ve endişe yaratırken, köpek sahipliği üzerine yaşanan bu trajedi, komşuluk ilişkilerine dikkat çekti.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, yetkililer benzer durumların önüne geçebilmek adına mahalledeki sosyal ilişkilerin güçlendirilmesi ve gergin durumların çözümü konusunda bilinçlendirme çalışmalarına vurgu yaptı.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper