Yakalanan zanlıların ilk ifadeleri; Ali Uçak'ın benim mobilya malzemelerimi çaldığını duyunca dükkânına arkadaşım Nebi Kenter ile gittik. Daha sonra aramızda tartışma çıktı tartışma kavgaya dönünce arkadaşım Nebi, silahla Ali Uçak'ı vurdu yönünde oldu

Aksaray’da mobilya ustası Ali Uçak’ı (20), çalıştığı mobilya dükkânında başından vuran iki şüpheli Emniyetin yaptığı başarılı çalışma ve operasyon sonucu yakalandı.

Yakalanan zanlıların ilk ifadeleri; Ali Uçak’ın benim mobilya malzemelerimi çaldığını duyunca dükkânına arkadaşım Nebi Kenter ile gittik. Daha sonra aramızda tartışma çıktı tartışma kavgaya dönünce arkadaşım Nebi, silahla Ali Uçak’ı vurdu yönünde oldu.

Bilindiği üzere olay, geçtiğimiz günlerde Büyük Bölcek Mahallesi 2416 Sokak’ta bir binanın altında bulunan mobilya dükkânında meydana gelmişti.

Aksaray da motosiklet kamyonete çarptı 2 kişi yaralandı Aksaray da motosiklet kamyonete çarptı 2 kişi yaralandı

Aksaray’da mobilya ustalığı yapan Ali Uçak, çalıştığı esnada kimliği belirlenemeyen şahıs veya şahıslar tarafından silahla başından vuruldu. Olay sabah saat 07.00 sıralarında Aksaray Büyük Bölcek Mahallesi 2416 Sokakta bulunan binanın giriş katındaki mobilya atölyesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre; Mobilya ustası Ali Uçak (20) atölyede çalıştığı sırada iş yerine gelen ve kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi sonucu kimliği belirlenemeyen şahıs veya şahıslar tarafından başından vurularak ağır yaralanmıştı.

Olayın üzerinden harekete geçen Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları başarılı çalışmalar sonucunda adım adım zanlıları güvenlik kamerasından takip ederek olayı gerçekleştirdiği iddia edilen mobilya ustası Raşit Sancar (34) ve Nebi Kenter’i (27),  kimlik bilgilerine ulaşarak saklandıkları yeri tespit etti. Gerekli bilgi ve bulguya ulaşan Emniyet Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda şüpheli şahısların yakalanması için saklandıkları bağ evine operasyon yaptı.

Yapılan operasyonda; Mobilya ustası Ali Uçak’ı (20), çalıştığı iş yerinde başından tabancayla vurup ağır yaraladığı tespit edilen Raşit Sancar (34) ve onun arkadaşı Nebi Kenter’i (27), polislerin geldiğini fark edince, motosikletle arazide kaçmaya çalıştı. Yapılan kovalamaca sonucu iki şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheli Rasit Sancar ilk ifadesinde; Ali Uçak’ın benim mobilya malzemelerimi çaldığını duyunca dükkânına arkadaşım Nebi Kenter ile gittik. Daha sonra aramızda tartışma çıktı tartışma kavgaya dönünce arkadaşım Nebi, silahla Ali Uçak’ı vurdu” dediği öğrenildi. Başından vurulan Ali Uçak’ın tedavisinin Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam ettiği durumunun ağır olduğu bildirildi. Haber: Ağustos Gerçe

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsişlcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper