Aksaray’da Gençlik ve Spor Bakanlığı, yeni istihdam olanakları sağlayarak 113 sözleşmeli personel alımı yapacak. Bakanlık yetkilileri, bu alımların genç yeteneklere iş fırsatları sunacağını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bakanlık merkez ve taşra teşkilat birimlerinde istihdam edilmek üzere çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapılacağını duyurdu. Bu kapsamda toplamda 4 bin 138 destek personeli, 3 bin 622 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 bin 295 büro personeli, 400 psikolog alımının gerçekleşeceği açıklandı.

Başvuruların 28 Ağustos ile 6 Eylül tarihleri arasında yapılabileceği belirtilirken, başvuruların elektronik ortamda gerçekleştirileceği ve adayların e-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresini kullanabileceği vurgulandı.

Aksaray’da yapılacak olan alımlarda ise şu pozisyonlar için kişiler istihdam edilecek: 21 koruma güvenlik görevlisi, 23 destek personeli, 12 yurt yönetimi personeli, 26 büro personeli, 7 gençlik çalışanı, 16 antrenör, 2 spor uzmanı, 5 psikolog ve 1 diyetisyen olmak üzere 113 kişi istihdam edilecek.

AKSARAYLILARIN TOPYEKUN ERDOĞAN’DAN BEKLENTİSİ NET DEMİRYOLU İHALE TARİHİ!!! AKSARAYLILARIN TOPYEKUN ERDOĞAN’DAN BEKLENTİSİ NET DEMİRYOLU İHALE TARİHİ!!!

Bu alımlar, hem Aksaray’da istihdam olanaklarını artıracak hem de gençlerin ve uzmanların bakanlık bünyesinde değerlendirilmesine olanak sağlayacak.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper