ATSO'DA KONŞİMENTO EĞİTİMİ YOĞUN İLGİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), dış ticaret alanında faaliyet gösteren işletmelere yönelik düzenlediği eğitimler kapsamında konşimento eğitimi gerçekleştirdi. Eğitime iş dünyasından yoğun katılım sağlandı.

Eğitim hakkında bilgi veren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Koçaş, yaptığı açıklamada şunları belirtti: "Dış ticaretin temel unsurlarından biri olan konşimento, işletmelerin uluslararası ticarette karşılaşabileceği belgeleme ve taşıma süreçlerinde büyük önem taşımaktadır. Bu bilinçle, işletmelerimizin dış ticaret faaliyetlerini daha etkin bir şekilde yürütebilmeleri amacıyla konşimento eğitimini düzenledik."

KURUM BİRİKİMLERİ ORTAK BİR POTADA DEĞERLENDİRİLİYOR KURUM BİRİKİMLERİ ORTAK BİR POTADA DEĞERLENDİRİLİYOR

Eğitimde, konşimento belgesinin ne olduğu, nasıl kullanıldığı, uluslararası taşımacılık sürecindeki rolü ve önemi gibi konuların ele alındığı belirtildi. Katılımcıların, uluslararası ticarette karşılaşabilecekleri sorunları daha iyi anlayarak işletmelerini bu alanda daha başarılı bir şekilde yönlendirebilecekleri vurgulandı.

ATSO'nun dış ticaret eğitimleri kapsamında düzenlediği konşimento eğitimine katılan işletme temsilcileri, bilgi ve deneyimlerini artırmanın yanı sıra işletmelerinin uluslararası ticaret faaliyetlerini daha etkin bir şekilde yönetme fırsatı bulduklarını ifade ettiler.

Editör: Hilmi Alper