Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, İl genelinde bulunan baraj ve göletlerde kaçak ve yasak yöntemler ile avlanmanın engellemesine yönelik çalışmalarımıza azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.

Bu kapsamda, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı (HAYDİ) tarafından, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleriyle müşterek olarak Aksaray Merkez ilçesi mülki sınırları içerisinde bulunan Mamasın barajında tekne ile kaçak avlanmaya yönelik kontrol ve denetim faaliyeti icra edilmiştir.

     Yapılan kontrol ve denetimler esnasında, yaklaşık 500 metre uzunluğunda sahipsiz ağ ele geçirilmiş olup, ağ imha edilmek üzere Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri teslim edilmiştir.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, çevre ve doğal hayatın korunmasına yönelik titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir.

Vali Kumbuzoğlu; “Birliğimiz kısa sürede hizmete girecek; sahipsiz hayvanlarla ilgili ne gerekiyorsa el birliği içinde y Vali Kumbuzoğlu; “Birliğimiz kısa sürede hizmete girecek; sahipsiz hayvanlarla ilgili ne gerekiyorsa el birliği içinde y

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper