Aksaray'da Polis 21 Adet Ruhsatsız Silah Ele Geçirdi 1 Kişi Yakalandı Aksaray'da Polis 21 Adet Ruhsatsız Silah Ele Geçirdi 1 Kişi Yakalandı

ZAFER MİLLET BAHÇESİ AÇILIŞA HAZIR

BAŞKAN DİNÇER “ŞEHRİMİZE YENİ BİR MİLLET BAHÇESİ DAHA KAZANDIRIYORUZ”

Aksaray Belediyesi tarafından Zafer Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Zafer Millet Bahçesi’nin açılışı için geri sayım başladı. Açılış öncesinde Zafer Millet Bahçesinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Aksaray için projelendirdiğimiz Zafer Millet Bahçemizi yakın zamanda açıyoruz” ifadelerini kullandı.

Aksaray’ın tekrar ‘Yeşil Aksaray’ olarak anılması için ağaçlandırma seferberliği başlatan ve şehrin her noktasına ağaç ve fidan dikimi yapılmasına öncülük eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin en önemli 3 lokasyonunda Millet Bahçeleri projesini hayata geçirerek kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırıyor.

Geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan Fatih Millet Bahçesi’nin açılışını yaparak şehre kazandıran Belediye Başkanı Dinçer, Kalanlar Millet Bahçesi’nden sonra Zafer Millet Bahçesi’nde de çalışmalarda sona gelindiğini söyledi.

Zafer Mahallesi’nde 10 Bin 300 metrekare alan üzerine inşa edilen Millet Bahçesinin açılışa hazır geldiğinin altını çizen Belediye Başkanı Dinçer, “Millet Bahçeleri genellikle şehirlerde halkın dinlenmesi, spor yapması, doğayla iç içe olması ve sosyal etkileşimde bulunması için oluşturulan geniş açık alanlardır. Bu tür parklar genellikle çeşitli aktivitelere ve dinlenmeye uygun alanlar sunar. 

Zafer Millet Bahçemizle birlikte şehrimize yeni bir sosyal alan daha oluşturuyoruz. Vatandaşlarımıza doğayla iç içe olma fırsatı sunan Millet Bahçemizde oyun alanlarından dinlenme alanına kadar her detaya yer verdik” şeklinde konuştu.

Zafer Millet Bahçesinde önümüzdeki günlerde açılacağını müjdeleyen Belediye Başkanı Dinçer, açıklamasının devamında; “Zafer Millet Bahçemizde geniş yeşil alanlarının yanında yürüyüş yolu, bisiklet yolu, oyun alanları, kamelyaları, spor alanları olacak. Yakın zamanda hizmete açacağımız millet bahçemizde rengarenk çiçekler ve bitki görselleri ile ziyaretçilere ferah bir ortam sunmuş olacağız”dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper