Aksaray Belediyesi, cadde ve sokaklarda görüntü kirliliğine neden olan gelişigüzel asılan tabela ve bez afişler için uyardı.

Aksaray Belediyesine bağlı ekipler şehir genelinde yaptığı çalışmalarda, belediyenin sorumlu olduğu cadde, ana cadde ve kaldırımlarda görüntü ve çevre kirliliği yaratan ve yayaların geçmesini engelleyen tabela sahiplerini uyardı.

Ekipler, tanıtım tabelalarını binalara gelişigüzel asan ya da tretuvar üzerine koyan işyerlerinin yaya geçişlerini engellemesi üzerine harekete geçti. Yönetmeliğe aykırı yerleştirilen tabelaların açtığı görüntü kirliliğini de engellemek isteyen Belediye ekipleri, ihlallere ve çirkinliğe neden olan tabelalar için esnaflara uyarıda bulundu.

48 Kadın üyesi bulunan kooperatifin örnek başarısı 48 Kadın üyesi bulunan kooperatifin örnek başarısı

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şunları söyledi; “Şehrimize estetik görünüş kazandırmak amacı ile birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Orta refüjlerimizden caddelerimize kaldırımlarımızdan duvarlarımıza kadar birçok süslemeler yapıyoruz. Fakat bazı duyarsız işyerleri sahiplerinin gelişigüzel astıkları tabelalar şehrimizi çirkinleştirmektedir. Birçok reklam tabelasının okunabilir, anlaşılabilir, estetik olmadığını aksine çevre ve görüntü kirliliğine yol açmaktadır. Tabelalar düzgün, estetik anlaşılabilir olmalıdır. Aksi takdirde tabela yönetmeliğine uymayan işletmelere önümüzdeki günlerde gerekli yasal işlem uygulanmaya başlayacaktır” Dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper