Dolu ve sağanak yağıştan etkilenen bölgelerde hasar tespit çalışmaları devam ediyor

-Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu sağanak yağış ve doludan etkilenen Yenikent Beldesi ve Kutlu Köyün’de incelemelerde bulundu. Vatandaşlarla görüşen Vali Kumbuzoğlu hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini, devletin tüm imkanları ile üreticilerin yanında olduğunu söyledi.

Aksaray’da etkili olan sağanak ve dolu yağışı ekili alanlarda zarara neden oldu.  Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu etkili yağışın ardından hasar tespit çalışmalarının devam ettiği Yenikent Kasabası ile Kutlu Köyü’nde incelemelerde bulundu.

Aksaray Afet Acil Durum Müdürü Kadir Çelik, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Yusuf Çiçek, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak’ında hazır bulunduğu incelemelerde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Kumbuzoğlu; sağanak yağış ve doludan etkilenen bölgelerin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Tarım alanlarının özellikle dolu nedeniyle afete maruz kaldığını belirten Vali Kumbuzoğlu Yenikent Belediye Başkanı Ali Altınsoy, Kutlu Köyü Muhtarı Yüksel Tevatır ile görüştü. Vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Kumbuzoğlu devletin tüm imkanları ile vatandaşların yanında olduğunu vurguladı.

Vali Kumbuzoğlu yaptığı açıklamada;

Aksaray Polisi Ehliyetsiz sürücüye yaklaşık 13 bin TL ceza yazdı Aksaray Polisi Ehliyetsiz sürücüye yaklaşık 13 bin TL ceza yazdı

 “Etkili olan sağanak yağmur ve dolu afetinin merkez beldemiz olan Yenikent ve Kutlu Köyü’nde bölgesel olarak tarımsal alanlarda hasar oluşturdu. Afet ile birlikte başta AFAD ve Tarım Müdürlüğü ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı. Devletimiz her zaman olduğu gibi bu durumlarda da yine vatandaşımızın yanında, çiftçilerimizin yanında olacaktır.  Afetten zarar gören tüm çiftçilerimize, vatandaşlarımıza tekrar çok geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek istiyorum. Cenab-ı Hak daha beter durumlardan bizleri korusun” dedi.

Editör: Hilmi Alper