Ekmeğe zam kapıda!
Aksaray’da 200 gramı 6 liradan satılan ekmeğin fiyatının önümüzdeki günlerde komisyon kararı ile 7 lira olarak satılacağı bildirildi.
Aksaray Fırıncılar Odası Başkanı Halis Altınsoy, ekmek üretim girdilerindeki artıştan nedeniyle ekmeğe zam yapılması gerektiğini bildirdi. Altınsoy, fırıncıların sıkıntılarını dile getirerek, “Un fiyatı yükselirken, ekmek üretiminde ana maliyet unsurları olarak un, maya, doğalgaz ile petrol geliyor. Un ve mayaya zamlar yapıldı. Akaryakıta da ayrıca zamlar yapılıyor. Bunlar en önemli gider kalemlerini oluşturuyor. Girdilerin yükselmesinden dolayı şu anda fırıncılar olarak zor günler geçiriyoruz. 6 liradan satışa sunulan ekmek fiyatının komisyon kararı ile önümüzdeki günlerde 7 lira olması ve bu ayın sonunda etiketlere yansımasını bekliyoruz.” dedi.

Türkiye de 10. Sırada Olan Aksaray Organik Ürünler Hasadı Başladı Türkiye de 10. Sırada Olan Aksaray Organik Ürünler Hasadı Başladı

Aksaray’da ekmeğin 6 liradan 7 liraya yükseltilmesi konusunda Aksaray’daki komisyon üyeleri onayladı. Aksaray’da onaylanan ekmek zammı bakanlık tarafından onaylanması bekleniyor. Aksaray’da ekmek zammı 1 Kasım 2023 tarihi itibari ile geçerli olacaktı ancak Ankara’dan bakanlık onayı gelmeyince zam beklemeye alındı.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper