Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliler ile ilgili hayata geçirilen yeni uygulamaları duyurdu. Işıkhan, “Haberleşme, ulaşım, zincir marketler, online pazar yerlerine kadar birçok anlaşmayı emeklilerimiz için hayata geçireceğiz. Yeni SGK hizmet modelimiz ile emeklilerimizin topluma aktif olarak katılabildiği, sosyal yaşamın içinde yer aldığı bir sistemi hedefliyoruz” dedi.

Bakan Işıkhan’ın verdiği bilgilere göre, emekliler için netleşen yeni uygulamalar şu şekilde:

* Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtlar 1 aylık dönemde emeklilerin ücretsiz kullanımına açılacak.

* Gençlik ve Spor Bakanlığı kendi bünyesindeki tesisleri ücretsiz olarak tüm emeklilere açacak.
* Emekliler, tüm illerde yer alan kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konuk evlerinden kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanabilecek.

DEMİRYOLLARINDA DA GEÇERLİ

269 kişinin ölümüne sebep oldu! Mahkemede kalbi dayanmadı 269 kişinin ölümüne sebep oldu! Mahkemede kalbi dayanmadı

DEMİRYOLLARINDA DA GEÇERLİ 

* PTTcell tarafından emeklilere özel emekli paketi oluşturuldu. PTT Kargo’da emeklilere özel indirim yapılacak.
* TCDD’de ana hat trenlerinde yüzde 10 indirim sağlandı.

* TROY ile bankalarla yapılan protokoller çerçevesinde emekli kartları aracılığı ile fatura ödemelerinde, eczane ve market harcamalarında belirlenen üst limit dahilinde giyim mağazalarında indirimler tanımlanacak.

81 İLDE HİZMET MASALARI KURULDU

81 İLDE HİZMET MASALARI KURULDU 

Bakan Işıkhan, bir iletişim platformu kurulacağını belirterek, şunları söyledi: “SGK’nın uygulamaya koyacağı yeni hizmet modelimizde her emeklimizin hizmet merkezine gitmeden tek telefonla hızlıca ulaşabileceği, kurumumuzun yetkin personelinden oluşacak emekli danışmanlarını görevlendireceğiz. 81 ilde SGK İl Müdürlükleri’nde kurduğumuz Emekli Hizmet Masası emeklilerimize özel hizmetler hakkında bilgiler sunacak.”

Bakan Işıkhan, “Emekliler.gov.tr platformunda faaliyetleri paylaşacağız. Bu siteyi kısa süre içerisinde kullanıma açacağız” dedi.

Editör: Türkiye Kulisi