Aksaray'da bunalıma giren genç hayatını kaybetti Aksaray'da bunalıma giren genç hayatını kaybetti

Aksaray Ticaret Borsası ve Eskil Belediyesi işbirliğinde 86.000 m² arsa üzerinde hizmet verecek Eskil  Ticaret Merkezinin temel atma töreni düzenlendi. Eskil Ticaret Merkezi temel atma töreni Vali Hamza Aydoğdu katılımıyla gerçekleşti.

86.000 m² alan üzerine inşa edilecek Eskil Ticaret Merkezinin 300 kişinin istihdam edeceğini söyleyen Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök konuşmasının devamında “Değişen dünyada gelişen bir Türkiye var. Türkiye’nin omurgasını oluşturan İç Anadolu’nun kalbi Aksaray. Bu kalbin atardamarıda Eskil’dir. Eskili kısaca tanıyacak olursak 1.152.045 km²  yüz ölçümü, 610.000 m²  tarım arazisi, 100.000 büyükbaş, 215.000 küçükbaş hayvan varlığı ile tarım arazilerinden yüksek verim alan Eskil ilçemiz Eskil Ticaret Borsası’nda pazarına kavuşacaktır.” dedi.

Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen konuşmasında Temelini atacağımız bu tesisin tüm vatandaşlara hayırlı bol kazanç getirmesi dileğinde bulundu.

Vali Hamza Aydoğdu konuşmalarında “Tüm makam ve mevkiler geçici. Geride yaptığımız iyilikler güzellikler kalıyor. Aksaray tarihi misyonu ile çok özel bir şehir. Bu şehrin özel ilçelerinden biride Eskil. Çünkü Aksaray’ın tarımının %60’nı karşılıyor. 1.152.045 km² yüz ölçümü ile çok büyük yatırımları dünyanın dört bir yanında kendine çekiyor. Eskil ilçemize OSB alanını açtığımızdan bu güne yatırımcıları kendine çekti. Özelinde Eskil’e genelinde Aksaray’a hayırlı olsun. Eskil ilçesine yapılacak olan bu yatırım ile tüm çiftçi kardeşlerimize Rabbim hayırlı bol kazançlar versin.” dedi.

Eskil Ticaret Merkezi temel atma törenine Eskil Kaymakamı Yunus Coşkun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, , Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen , Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök,Aksaray Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ve Eskilli vatandaşlar katıldı.

Türkiye kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper