Davranışlarınız ilişkinizin gidişatını doğrudan etkiler. Özellikle evlilikler çiftlerin birbirlerine karşı farkında olmadan yaptığı bazı davranışlar mutsuzluğa sebep olur. Evliliklerin adeta ömrünü kısaltan davranışları merak ediyorsanız bu yazımıza mutlaka bir göz atın.

ÖZGÜR ALANLAR TANIYIN

Çiftler evlendiğinde genellikle her anını birlikte geçirmek ister. Ancak bireysel olarak kendinize ve partnerinize özgür bir alan tanımadığınızda ilişkiniz yıpranabilir.

Sağlıklı bir evlilik sürdürmek istiyorsanız bireysel yaşamınıza saygı duymanız gerekir. Kendinize özel alanlar yaratarak zihninizi boşaltabilirsiniz.

Bir canın bedeli 33 bin TL! Bir canın bedeli 33 bin TL!

DEĞİŞECEĞİNİZİ KABULLENİN

DEĞİŞECEĞİNİZİ KABULLENİN 

Evlilik sonrasında herkesin aynı kalacağını düşüncesine kapılmak hayâl kırıklığı yaşamanıza sebep olur. İkinizde evlilik içerisinde zamanla büyüyerek gelişirsiniz.

Bu durum değişmenize de sebep olabilir. Aynı evin içerisinde girdiğinizde daha önce görmediğiniz pek çok davranışı görebilirsiniz. Bu sebeple evliliklerde çiftler arasındaki değişimi kabullenmeniz gerekir.

ASLA TARTIŞMAMAK

ASLA TARTIŞMAMAK 

Herkes ilişkisinin sorunsuz devam etmesini ister. Bu sebeple tartışmalardan ve anlaşmazlıklardan kaçınırlar. Ancak yaşanan sorunların üzerine tartışmamak ilişkilerin ömrünü kısaltır.

Burada bahsettiğimiz şey şiddetli kavgalar değildir. Çiftlerin tartışarak sorunlarını çözmesi ve anlaşması gerekiyor. Yoksa zamanla içinizde biriktirdiğiniz çözümsüz olaylar ilişkinizin bitmesine sebep oluyor.

SIRLARI BAŞKALARIYLA PAYLAŞMAK

SIRLARI BAŞKALARIYLA PAYLAŞMAK 

Eşler ve sevgililer ilişki ilerledikçe birbirleri ile başkalarına anlatmadıkları düşüncelerini, duygularını ve inançlarını paylaşırlar. Bu paylaşımlar her iki taraf içinde çok özeldir. Bu konuların mutlaka iki kişi arasında kalması gerekir.

Çiftlerin birbiriyle paylaştığı özel detayları üçüncü bir kişiye anlatmak evliliğinizdeki güvenin sarsılmasına sebep olur. İlişkilerin güvenini derinden sarsan bu davranışlardan uzak durmanız gerekir.

Editör: Türkiye Kulisi