Fırtına nedeniyle Aksaray'da ağaçlar yerinden söküldü, çatılar uçtu, tabelalar devrildi

Aksaray’da dün gece başlayan kuvvetli rüzgar bugün yerini fırtınaya bıraktı. Fırtına nedeni ile şehir genelinde ağaçlar yerinden söküldü, çatılar uçtu, tabelalar devrildi. Şans eseri yaralanan olmazken karayollarında da fırtınanın etkisiyle oluşan toz bulutu nedeniyle görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düştü.

Aksaray’da Ruhsatsız Diş Kliniği Çalıştıran Şahıs Göz Altına Alındı Aksaray’da Ruhsatsız Diş Kliniği Çalıştıran Şahıs Göz Altına Alındı


Aksaray’da dün gece başlayan şiddetli rüzgar bugün yerini fırtınaya bıraktı. Şehir genelinde etkili olan fırtına nedeniyle ağaçlar yerinden söküldü, sokak aydınlatma direkleri ve tabelalar devrildi. Bazı köylerde ise mandıraların çatıları uçtu. Aksaray Üniversitesi girişinde bulunan üniversitenin tabelası da yerinden koparak yola devrilirken üniversiteye ait direkteki bayrakla fırtınanın etkisiyle yırtıldı. Bazı ağaçlar araçların üzerine devrilirken araçlarda maddi hasar oluştu. Aksaray Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde temizlik ve güvenlik çalışması yaptı. Yola devrilen aydınlatma direkleri de MEDAŞ ekipleri tarafından kaldırıldı. Savrulan ağaç dalları fırtınanın etkisini gözler önüne sererken şans eseri yaralanan olmadı. Karayollarında ise fırtınanın etkisiyle oluşan toz bulutu yer yer görüş mesafesini 20 metreye kadar düşürdü. Saatte 70 ile 90 kilometre hıza kadar çıkan fırtına nedeniyle şehir genelinde de toz bulutu hakim oldu.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper