HANIMELİ PAZARINDA YAZ YOĞUNLUĞU YAŞANIYOR

Aksaray Belediyesinin kadınların aile ekonomisine katkıda bulunmaları için hizmete açtığı Hanımeli Pazarında yaz gelmesi ile birbirinden renkli ürünler görücüye çıktı.

Aksaraylı hanımlar el emeği göz nuru ürünlerini Aksaray Belediyesi’nin cumartesi pazarı içerisinde ücretsiz olarak temin ettiği stantlarda kazanca dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyor. AksarayBelediyesi tarafından hayata geçirilen “Hanımeli Girişimcilik Projesi” yüzlerce kadına umut oldu.

AKSARAY BELEDİYESİ SU TASARRUFU İÇİN STRATEJİK ADIMLAR ATIYOR AKSARAY BELEDİYESİ SU TASARRUFU İÇİN STRATEJİK ADIMLAR ATIYOR

Ev hanımlarının ekonomik hayata katılımlarını artırmaya ve girişimciliklerini desteklemeye yönelik hayata geçirilen hanımeli pazarında Kadınlar, yaptıkları örgü, çocuk elbiseleri, takı, süs eşyaları, iğne oyası, dantelin yanı sıra yöresel yiyecekleri, kışlık kurutmalık gibi ürünlerin satışını gerçekleştirerek kazanç sağlarken çalışma hayatının içerinde de yer alıyorlar. Hanımeli pazarı her Çarşamba cumartesi pazarı içerisindeki Pazar alanı içerisine kuruluyor.

Yöresel ürünlerin satıldığı stantlarda yörenin damak tadına uygun yüzlerce ürün satışa çıkıyor. Bu sayede kadınlar ev ekonomilerine katkı sağlarken alıcılarda evlerde hazırlanan el emeği göz nuru yüzlerce damak çatlatan yöresel ürüne uygun fiyata ulaşabiliyorlar.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Hanımeli pazarı ile ilgili şu görüşlere yer verdi. “Aksaraylı marifetlihanımlarımızın kendi evlerinde ürettikleri el emeği ürünleri burada tüm insanlara sunuluyor. Busayede ev ekonomisine katkı sağlıyorlar ve bundan sonra ki ticari hayatlarında başlangıç teşkil ediyor.Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Kadınlarımız için projeler üreterek onların hayatına dokunupdestek olduk. Vatandaşlarımızın da kadınlarımıza destek olmaları için tercihlerini hanımeli pazarından yana kullanmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.

Editör: Hilmi Alper