Aksaray'da sigara ve tütün kaçakçılarına jandarma darbesi Aksaray'da sigara ve tütün kaçakçılarına jandarma darbesi

BAŞKAN DİNÇER, “HASAN DAĞI’NDA DOĞAL DOKUYA ZARAR VERMEDEN MESİRE ALANINI YENİDEN DÜZENLEDİK”

Aksaray Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Hasandağ Mesire Alanı hafta sonu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Milletvekili Cengiz Aydoğdu, mesire alanında yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek “Hasan Dağı şehrimizin en güzel doğal alanına sahip. Belediyemiz burada çok güzel bir çalışma yaparak daha kullanışlı hale getirdi. Evren Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Aksaray Belediyesi şehrin en gözde piknik ve mesire alanları arasında yer alan Hasandağı Mesire Alanı tamamen yeniledi. Mesire alanı hafta sonunda gerçekleşen törenle birlikte hizmete açıldı.

Açılış törenine Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Şaban Yüksel, Helvadere Belde Belediye Başkanı Arif Bellikli, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın İsrafil Aktürk, Ziraat Oda Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, belediye meclis üyeleri, Hasan Dağı yöresinde bulunan köy muhtarları ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davet katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Hasandağı mesire alan açılışı öncesinde yaptığı konuşmada “Hasan Dağı mesire alanı açılışı için buradayız. Bu alan Aksaray Belediyemize tahsisli mesire alanımız ve yıllar öncesinde vatandaşlarımıza hizmet vermekteydi. Biz bu alanımızı yeniden revize ederek yeniledik. İçerisinde oyun grupları, mescid, çeşmeler, oyun parkurları, survivor parkı, yeni nesil oyun grupları ve 80 adet orman masası montajını yaptık.

Tabi bütün bunları yaparken doğal dokuyu bozmadık. Doğaya zarar vermeden en güzel bir şekilde düzenleme yaptık. Hemşerilerimizin hafta sonu gönül rahatlığı ile gelmelerini, aileleri ile birlikte güzel vakit geçirmeleri için bir ortam hazırladık. 

Aksaray’ımızın tarihinde, geçmişinde, kültüründe önemli bir yere sahip Hasan Dağı, şehrimizin simgesi ve sönmüş bir volkanik dağımız. Hasan Dağı eteklerindeki yerleşim yerleri kasaba ve köylerimiz şehrimizin en güzel beldeleri. Hemşerilerimiz hafta sonunda aileleriyle güzel vakit geçirebilir ve piknik yapabilirler. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Aksaray’ımıza hayırlı olsun. Şehrimizde yeni parklarımızın açılışını hep beraber yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper