Hayat Boyu Öğrenme Haftası

"Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından sergi düzenlendi. Sergide; kursiyerlerin açılan kurslarda aldıkları eğitimlerin örneği olarak takı tasarım, çini boyama, hediyelik eşya ve geleneksel el sanatları ile ilgili eserlerin sunumları gerçekleştirildi. 

Serginin açılış töreninde açıklamalarda bulunan Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, “Öğrenmenin yaşı yoktur, zamanı yoktur, hayat boyu öğrenmeye devam edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığımızın Aksaray İl Milli Eğitim Müdürümüzün bu organizasyonu çok kıymetli ve çok değerli. Halk eğitim merkezinde çalışan tüm öğretmenlerimizi, usta öğreticilerimizi yürekten tebrike diyorum. Bu organizasyona ilgi gösteren tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Temennimiz bu organizasyonların devam etmesi. Amacımız hangi yaşta olursa olsun kim olursa olsun bu öğrenme sürecine katılması ve kendini geliştirmesi olacaktır. Tabii ki meslek sahibi olmak çok önemli. Onlara baktığımız zaman giyimden kuşama, çiniden el sanatlarına çok kapsamlı bir öğrenme süreci yaşıyoruz. Çok güzel bir etkinlik, hayat boyu öğrenme haftası münasebetiyle buradayız” dedi.

AKSARAY MERKEZ KUTLU KÖYÜ İLE HAMİDİYE ALACA ARASINDAKİ YOL YAPILIYOR AKSARAY MERKEZ KUTLU KÖYÜ İLE HAMİDİYE ALACA ARASINDAKİ YOL YAPILIYOR

Konuşmaların serginin açılışı Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, birim müdürleri tarafından gerçekleştirildi. Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu beraberindeki heyet ile kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini inceleyerek bilgi aldı. Kursiyerleri tebrik eden Vali Kumbuzoğlu başarı dileklerini iletti.

Editör: Hilmi Alper