Aksaray İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

   Yasadışı faaliyetleri olan kişi ve örgütleri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkarmak ve faillerinin yakalanarak adlî mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda icra edilen faaliyetler kapsamında, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT Dedektifleri ve komando unsurlarının da desteğiyle Merkez İlçe Jandarma ekiplerince, Merkez İlçe Taşpınar Beldesinde icra edilen devriye faaliyeti esnasında “Hırsızlık” suçundan arandığı ve hakkında “4 yıl 20 ay 10 gün” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen A.Ç. isimli şahıs düzenlenen operasyonla yakalanarak işlemlerinin tamamlanmasına müteakip adli makamlara sevk edilmiş olup, tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Son 1 Ayda Aksaray Polisi Trafik Kurallarına Uymayan 514 Araca Cezai İşlem Uyguladı Son 1 Ayda Aksaray Polisi Trafik Kurallarına Uymayan 514 Araca Cezai İşlem Uyguladı

Türkiye Kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper