IHLARA CAM TERAS PROJESİ ZİYARETÇİLER İÇİN GÖRSEL BİR ŞÖLEN SUNACAK

Şehrin katma değerini artıracak projeleri bir bir tamamlamayı sürdüren Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehrin en önemli doğal güzelliklerinden Ihlara vadisinde hayata geçireceği Cam Teras projesinde sona gelindi. Bölgeye inşa edilen cam teras ve kafeterya bölümünde çalışmalar aralıksız sürüyor.

Kısa süre sonra Aksaray turizmine hizmet vermeye başlaması planlanan Cam Teras projesinde kafeterya kısmının inşaatı tamamlanırken balkon kısmının çelik konstrüksiyon kısmı yerleştirildi.

Manzarasıyla büyüleyen Aksaray’ın gerdanlığı, doğa harikası Ihlara vadisinde çalışmaların sürdüğü cam teras projesinde sona gelindi.

Aksaray Konya Yolunda Meydana Gelen Trafik Kazasında 3 Kişi Yaralandı Aksaray Konya Yolunda Meydana Gelen Trafik Kazasında 3 Kişi Yaralandı

Şehrin doğal güzelliklerinin turizme kazandırılması noktasında Aksaray turizmine ivme kazandıracak cam teras projesinin çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şunları söyledi. “Cam teras projemizin Ihlara vadisinin doğal güzelliklerine yakışır, ziyaretçi potansiyelini daha da artıracağı bir proje olacak. Yapılan her proje kentimizin katma değerine fayda sağlıyor ve özellikle doğal güzelliklerimizi daha iyi tanıtmak, şehre gelen insanlara yeni yerler sunmak için bu proje de çok kıymetli.
Her yıl binlerce misafirimizi ağırladığımız Ihlara Vadisi’nde cam terasın yapılmasıyla beraber artık ziyaretçiler vadinin doğal ve tarihi tüm güzelliklerini kuş bakışı hâkim bir noktadan izleyecek. Aynı zamanda seyir keyfini yaşayacaklar. Şehrimizin tüm potansiyellerini açığa çıkartacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Cam teras, vadiden 150 metre yükseklikte inşa edilecek. Ziyaretçiler, 12 metre açık alana sahip olan terastan vadiyi yukarıdan görebilecek.  Ziyaretçilerin heyecan ve adrenalini doyasıya yaşayacağı Cam Terastan, Vadinin doğal ve tarihi tüm güzellikleri izlenebilecek. Ihlara Vadisi’nin turizm yoğunluğunu artıracak olan Cam Teras projesi kapsamında proje alanına otopark, mescit, yürüyüş yolu, fotoğraf çekim noktası, amfi tiyatro ve kafeterya da planlandı.

İçinden Melendiz çayının aktığı ve yılda 1 Milyon ziyaretçinin uğrak noktası olan dünyanın en büyük ikinci kanyon vadisi olma özelliği taşıyan Ihlara Vadisi’ne yapılacak Cam Teras Projesinin kısa sürede tamamlanması planlanıyor

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper