İl Jandarma Komutanlığı ekipleri çeşitli suçlardan aranan (396) şahıs hakkında işlem başlattı, Jandarma ekipleri bu suçlular arasından (22) şahsı tutuklayarak cezaevine teslim edilmesini sağladı.
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanları içerisinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yasadışı faaliyetleri olan kişi veya kişileri tespit etmek bağlantılarını ortaya çıkarmak adına çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Edinilen bilgiye göre; Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları üzerine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı 01-31 Temmuz 2023 tarihleri arasında Komando Timlerinin de desteği ile JASAT ve Asayiş Timleri devriye faaliyetleri esnasında çeşitli suçlardan aranan toplamda (396) şahıs hakkında işlem yaptı. Jandarma ekipleri bu şahıslar arasında (22) şahsı tutuklayarak cezaevine teslim etti.
Jandarma ekipleri yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimize asayiş ortamının sağlanması ve yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişilerin yakalanarak adlî makamlara teslim edilmesini sağlamak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir” dedi.

Aksaray Adana karayolunda feci kaza Aksaray Adana karayolunda feci kaza

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper