BAŞKAN DİNÇER; ‘’LAVANTA BAHÇEMİZ İLE VATANDAŞLARIMIZA EŞSİZ BİR MANZARA SUNACAĞIZ’’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in tarım ve turizmi buluşturduğu proje olan Lavanta Bahçeleri ilkbaharda görsel bir şölen oluşturması için bakımları yapıldı.

Aksaray Belediyesi, 20 Bin Metrekare arazi üzerine 16 Bin Lavanta fidesinin dikimini gerçekleştirmişti. Yaklaşık 4 yıl boyunca her mevsim özenle bakımı yapılan bahçenin ilkbaharda gür bir biçimde çiçek açması için kışlık bakımları yapıldı.

Aksaray'da bir Kereste Fabrikası Yanarak Kül Oldu Aksaray'da bir Kereste Fabrikası Yanarak Kül Oldu

                Lavanta Bahçesi ile vatandaşların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilecekleri şehre yeni sosyal donatı alanları oluşturmayı planlayan Aksaray Belediyesi, tarım şehri Aksaray’da tıbbi aromatik bitkilerin yetişebileceğini de göstermiş oldu.  Lavanta Bahçesi üreticileri içinde model bir üretim alanı oldu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, lavanta bahçesinin görülmeye değer olduğunu belirterek şu ifadeleri kulandı; “Tarımda bir marka olan şehrimizde aromatik bir bitki olan lavantanın, turizm kadar endüstriyel olarak değerlendirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin bir potansiyelini daha açığa çıkarttığımız lavanta bahçelerimizin bakımlarını yaptık. Bu projemiz ile tarım ve turizmi buluşturduk. Çiftçilerimiz buradan elde ettikleri deneyimleri kendi tarlalarında uygulayarak Alternatif ürün yetiştirebileceklerini gösterdik. Yaz geldiğinde lavantalarımız çiçek açacak ve hemşerilerimiz doyumsuz bir manzaranın yanında doğa ve tabiat ile baş başa kalabileceği bu alandan en güzel şekilde istifade edecektir.’’ Dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper