Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Merkez İlçe 14. Olağan genel kurulu Aksaray Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Genel kurula tek aday olarak katılan mevcut merkez ilçe başkanı İrfan Çıtak ve ilçe yönetim kurulu yeniden seçildiler. MHP Aksaray’da ilçelerin kongresini yaptıktan sonra Merkez ilçesinin de kongresini yaptı. MHP Aksaray milletvekili Ramazan Kaşlı’nın Divan Başkanı, İl Başkanı Mustafa Çölkesen ve MHP’li Ağaçören belediye başkanı Yaşar Bekleviç, Helvadere Belediye Başkanı Arif Bellikli, Eşmekaya Belediye başkanı Hasan Hüseyin Güneş, Bağlıkaya Belediye Başkanı Dursun Eser, Yenikent belediye başkanı İbrahim Dinç’in divan’da yer aldığı kongrede, MHP Aksaray milletvekili Ramazan Kaşlı, İl Başkanı Mustafa Çölkesen ve Merkez İlçe Başkanı İrfan Çıtak da birer konuşma yaptılar.

MHP Aksaray merkez ilçe kongresine MHP’li İl genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri, MHP’nin geçmiş dönem il başkanlarından Rıfkı Karabatak, Belediye Başkan Adayı Sefer Alkan, 28. dönem milletvekili aday adayları ile adayları Mustafa Zavlak, Çiğdem Er, MHP Ülkü ocakları Başkanı Muhsin Arslan, Kadın Kolları Başkanı Nermin Fidan, Kamusen başkanı Taner Kara ile MHP’ye bağlı sendikalar yöneticiler ile MHP’li delegeler katıldılar.

MHP merkez ilçe kongresi saygı durusu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Daha sonra divan kurulu oluşturuldu. Divanın başkanlığını yapan milletvekili Ramazan Kaşlı seçildi.

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin genel kurula gönderdiği mesajı MHP il başkanı Mustafa Çölkesen okudu.

“2024’e doğru adım adım Anadolu” teması ile yapılan kongrede MHP Aksaray milletvekili Ramazan Kaşlı, Aksaray merkez Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe belediyelerinin ve belde belediyelerinin MHP’li olması konusunda çalışmalar yapacağını söyledi.

Kaşlı, konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Mevcut belediyeleri koruyarak yeni belediyeler ile genel ve yerel iktidarın cumhur ittifakında olması konusunda sözlerini hatırlattı.

Büyük bir coşku ve heyecanla yapılan kongrede MHP il başkanı Mustafa Çölkesen’de MHP’nin tarihinde ilk defa iki defa üst üste bir milletvekilini Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne gönderdiğini belirtti.

MHP Aksaray Merkez İlçe Başkanı İrfan Çıtak ise oldukça coşkulu, duygulu ve MHP çizgisinin üst seviyesinde bulunan bir konuşma ile Türk Milliyetçiliğini ve Türkçülüğü ön plana çıkardı.

Çıtak’ın konuşması kongreye katılan delegeler tarafından ayakta alkışlandı.

Yapılan kongrenin ardından MHP Aksaray merkez ilçe başkanlığına 400 delegenin tamamının oyunu alan İrfan Çıtak yeniden merkez ilçe başkanı seçilirken,

Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerini ise şu isimlerden oluştu.

Mevlüt Kılıç, Nejat Çelik, Ali Aksoy, Süleyman Şen, Zafer Karataş, Mehmet Özdemir, İbrahim Karaoğlan, Oğuzhan Baylan, Hacı Hüseyin Altınsoy, Hacı Mustafa Kaçar, Oğuzhan Kılıç, Recep Ali Coşkun, Metin Kaya, Ömer Faruk Kavutoğlu, Resul okumuş, İhsan Özçiftçi, Gökhan İğdeli, Aydın Koyuncu, Bayram Ali Sert, Ali Rıza Keskin, Asım Yüzbaşıoğlu ve Fatih Han Yusuf Kaşlı seçilirken,

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerini İse;

Aksaray'da sigara ve tütün kaçakçılarına jandarma darbesi Aksaray'da sigara ve tütün kaçakçılarına jandarma darbesi

Emre Karataş, Ramazan Akkuş, Samet Kılıç, Alperen Uslu, Mehmet Çam, Ahmet Özmen, Serhan Ermanhan, Arif Önal, Tamer İnceöz, Mevlüt köksal, Ümit Gülüm, Resul Çetin, Harun Aldırmaz, Salih Yıldırım, Gökhan Ölmez ,Yasin Celalettin Har, Erdoğan Sürücü, Mustafa Özdemir, Bekir Öncel, İbrahim Bozkurt, Suat Alkalın ve Mehmet Ali Kılıç seçildiler.

MHP merkez ilçe kongresi’nde tüm gündem maddeleri onaylanarak, kongrenin sonunda divan kurulu, merkez ilçe yönetimi ve kongreye katılan bir kısım üyelerle birlikte hatıra fotoğrafı çekinerek sona erdi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper