MACERA PARK AÇILIYOR MACERA PARK AÇILIYOR

Aksaray’da Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, yapılacak olan MHP kongreleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak ben aday değilim dedi.

MHP Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, il ve ilçe kongreleri öncesi toplantılarla hazırlanıyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, yapılacak kongreler öncesinde partinin yönetim kadrolarıyla bir araya geldi. İl yönetim kurulu, merkez ilçe yönetim kurulu ve il disiplin kurulu üyeleriyle düzenlenen aylık olağan toplantıda, kongre sürecinin başarılı bir şekilde yönetilmesi ve parti içi koordinasyonun güçlendirilmesi ele alındı.
MHP Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, parti içi demokratik sürecin en önemli ayağı olan kongreler öncesinde il ve ilçe yöneticileriyle bir araya gelerek önemli konuları masaya yatırdı. Toplantıda, kongrelerin planlanması, delegasyon seçimi, aday adayları ve kongrelerin amacı gibi konular üzerinde detaylı bir şekilde görüş alışverişinde bulunuldu.
Parti içi uyumun ve iletişimin güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, katılımcılar fikirlerini açıkça dile getirerek kongre sürecine dair çeşitli öneri ve değerlendirmelerde bulundu. Başkan Çölkesen, “Partimizin demokratik süreçlerine ve kongrelerimize önem veriyoruz. Her üye, görüş ve önerileriyle katkı sağlamalıdır. Amacımız, güçlü bir MHP için birlikte çalışmaktır” ifadelerini kullandı.
Çölkesen, ilçe kongreleri için tarih belirlemesinin yapıldığını duyurarak, tüm Türkiye genelinde 10 Ağustos ile 20 Ağustos arasında MHP’nin ilçe kongrelerinin gerçekleştirileceğini ifade etti.
Aksaray’da da 17 Ağustos ile 20 Ağustos tarihleri arasında 7 ilçe ve merkez ilçe olmak üzere toplam 8 kongre düzenleneceğini belirten Çölkesen, ilk il kongresinin ise ilçe kongrelerinin tamamlanmasından sonra karar alınacağını vurgulayarak yapılacak olan MHP İl Kongresinde aday olmayacağını belirtti. Geçtiğimiz beş buçuk yıl boyunca MHP İl Başkanlığı görevini sürdürdüğünü vurgulayan Çölkesen, partilerine leke getirmeden süreci başarıyla yürüttüklerini ve yeni gelen arkadaşın da partiyi daha ileriye taşıyacağına inancını dile getirdi.
Aksaray’da gerçekleştirilen seçimlerde MHP’nin iki defa üst üste milletvekili çıkardığını ve oylarının arttığını belirten Çölkesen, bu başarıda birlikte çalıştığı tüm arkadaşlarına teşekkür etti. MHP İl başkanı Mustafa Çölkesen’in aday olmama kararın ardından kamuoyunda MHP Aksaray Belediye başkanı Adayı olacağı yönde görüşler yer buldu. Çölkesen bu konu ile gazetemize yaptığı açıklamada da nasip şuan bunu söylemek çok erken olur. Teşkilatımız ve partimizin alacağı her karara saygı duyarım diyerek cevap verdi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper