Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Muhtarlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, muhtarların demokrasinin önemli mihenk taşları olduğunu vurguladı.

Vali Kumbuzoğlu, muhtarların devletin millete uzanan ilk eli, gören gözü, duyan kulağı ve sesi olduğunu belirterek, onların demokratik süreçteki kilit rolüne dikkat çekti.

Muhtarlık biriminin tarihsel kökenine de değinen Vali Kumbuzoğlu, özellikle küçük yerleşim yerlerinde dirlik ve düzenin sağlanmasında muhtarlığın önemli bir misyona sahip olduğunu ifade etti.

Muhtarların, millete hizmet etmek adına gece gündüz demeden çalıştığını vurgulayan Kumbuzoğlu, bu çerçevede muhtarlık müessesesinin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe yönelik vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların 19 Ekim 2015’te Resmî Gazete’de yayımlanan genelge ile başlatıldığını hatırlattı.

Vali Kumbuzoğlu, muhtarların karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri doğrultusunda desteklenmeleri gerektiğini belirterek, onların istek ve ihtiyaçlarının devlet tarafından karşılanması için ellerinden gelen gayretin gösterileceğini ifade etti.

Açıklamasının sonunda Vali Kumbuzoğlu, merkez mahallelerden köylere kadar her düzeyde hizmet veren muhtarları tebrik ederek, kendilerine, ailelerine ve sevdiklerine sağlık ve esenlikler diledi.

Muhtarlar Günü’nü kutlayan Vali, muhtarların toplum için önemli birer öncü olduklarını ve bu özverili hizmetin devam etmesi temennisinde bulundu.

Aksaray Jandarma uyuşturuculara göz açtırmıyor Aksaray Jandarma uyuşturuculara göz açtırmıyor

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper