Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev Moskova'da Rus gazetecilerine verdiği röportajda, güncel konulara dair açıklama yaptı.

Nükleer savaşın yaşanması ihtimalini değerlendiren Medvedev, "Yabancı silahların Ukrayna'ya sevk edilmesi, nihayetinde nükleer kıyameti her gün yakınlaştırıyor. Bu, bunun gerçekleşeceği anlamına gelmez ancak mahşerin dört atlısı yolda ve hareket etmeye devam ediyor. Bundan emin olabilirsiniz." ifadesini kullandı.

Rusya'dan Batı'ya uyarı: Nükleer kıyamet her gün yaklaşıyor - 3

Yasa dışı ilhak edilen Kırım'ın geri alınması ile ilgili açıklamalarına değinen Medvedev, bunun "propaganda" olduğunu söyledi.

Rusya'dan Batı'ya uyarı: Nükleer kıyamet her gün yaklaşıyor - 4

Medvedev, "Kırım'ın ele geçirilmesi yönündeki girişimlerle bağlantılı bazı ciddi saldırılar olur ise bu, nükleer caydırıcılık doktrinde öngörülen silahlar dahil tüm koruma amaçlı araçların kullanılması için sebep olur." değerlendirmesinde bulundu.

Rusya'dan Batı'ya uyarı: Nükleer kıyamet her gün yaklaşıyor - 5

ABD'de nitrojen gazıyla ilk idam ABD'de nitrojen gazıyla ilk idam

UKRAYNA, BARIŞ MÜZAKERELERİNE KARŞI ÇIKIYOR

Medvedev, Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakere konusuna değindi. Bu meselenin müzakere yoluyla barışçıl şekilde çözülmesinden yana olduklarını ancak Ukrayna'nın buna karşı çıktığını vurgulayan Medvedev, "Okyanusun ötesinden onlara bu konuda izin verilmiyor." dedi.

Rusya'dan Batı'ya uyarı: Nükleer kıyamet her gün yaklaşıyor - 6

Medvedev, Batılı ülkelerin Rusya'ya mümkün oldukça büyük zarar vermeyi hedeflediğini söyledi.

Rusya'dan Batı'ya uyarı: Nükleer kıyamet her gün yaklaşıyor - 7

Medvedev, ABD'li uzmanların, Rusya'nın yaptırımlar ve fiyat artışları nedeniyle 2033'te dağılacağı yönündeki görüşlerine ilişkin ise mevcut koşullarda ABD'nin dağılma ihtimalinin Rusya'ya göre daha yüksek olduğunu söyledi.

Rusya'dan Batı'ya uyarı: Nükleer kıyamet her gün yaklaşıyor - 8

Editör: Türkiye Kulisi