ORTAK EĞİTİMDE ASÜ-HAVELSAN İŞ BİRLİĞİ DEVAM EDECEK

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (HAVELSAN) Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar’ı ziyaret etti. Ziyarette ASÜ ile HAVESAL arasında yürütülen Ortak Eğitim Programı kapsamındaki iş birliği üzerine görüşmeler yapıldı.  

Ortak Eğitim Programı, öğrencilerin mezun olmadan önce sektörlerde çalışmalarına ve deneyim kazanmalarına yardımcı oluyor. Programı Türkiye’de tam zamanlı uygulayan ilk devlet üniversitesi ASÜ’de çalışmaların kapsamı genişletiliyor. Bu manada ASÜ yönetimi, hem yeni kurum ve kuruluşlarla iş birliği için görüşmeler yapıyor hem de iş birliğinin sürdüğü kurum ve kuruluşlarla çalışmaların genel akışı üzerine istişarelerde bulunuyor. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Ortak Eğitim Programı’nın başarılı şekilde ilerlediği HAVELSAN’ı ziyaret ederek, Genel Müdür Mehmet Akif Nacar’la bir araya geldi. Rektör Arıbaş, programın başarılı şekilde ilerlemesine HAVELSAN’ın da çok değerli katkılarda bulunduğunu belirterek, Genel Müdür Nacar’a teşekkür etti. Görüşme sonunda yeni dönemde de Ortak Eğitim Programı’nın devamına dair iş birliği protokolü imzalanması için mutabakata varıldı. Rektör Arıbaş, ziyaretinin son bölümünde, kurumda Ortak Eğitim Programı kapsamında çalışan ASÜ öğrencileri ile daha evvelki yıllarda öğrenci olarak çalışan şimdi ise HAVELSAN mühendisi olarak istihdam edilen ASÜ mezunu mühendislerle görüştü. Arıbaş, hem programın sağlıklı biçimde ilerlemesinden hem de öğrencilerin mezuniyet sonrası kariyerlerine katkı sunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.  
 

Aksaray’ın eski Belediye Başkanlarından Mimar Memiş Akın hayatını kaybetti. Aksaray’ın eski Belediye Başkanlarından Mimar Memiş Akın hayatını kaybetti.

Ziyareti esnasında Rektör Alpay Arıbaş’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse ve Ortak Eğitim Programı Koordinatörü Prof. Dr. Melayib Bilgin eşlik etti.  kaynak:aksarayhaberci

Editör: Hilmi Alper