Şampiyonluk kupası Aksaray’a geldi

Aksarayspor kupasını aldı

Türkiye 3.ligi 3.grubunda 73 puanla ligi lider bitiren ve Türkiye 2’nci futbol ligine yükselen Aksaray Belediyespor kupasını akşam saatlerinde 15 Temmuz Milli irdae meydanında yapılan törenle aldı.

Aksaraysporun kupasını Türkiye Futbol federasyonu Kayseri Bölge Sorumlusu Mutlu Önal ile Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer verdiler.

Kupa töreninden önce Aksaray Belediyesporlu futbolcular üstü açık otobüsle Dağılgan stadyumundan başlayarak şehir turu atıp vatandaşları selamladılar. Otobüste Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyespor Başkanı Tarık Gümüşsoy, Belediye Başkan yardımcıları Hıfsı Peker, Tayfun Çelik, Fuat Güler, Aksaray Belediyespor teknik direktörü Mustafa Sarıgül ve yardımcıları, Aksaray Belediyespor Kulüp Müdürü Atalay San, Aksaray Belediyesporlu futbolcular yer aldılar.

AKSARAY’DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIMINDA TÜRKİYE KART UYGULAMASI BAŞLIYOR AKSARAY’DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIMINDA TÜRKİYE KART UYGULAMASI BAŞLIYOR

Şehir turu ile birlikte 15 Temmuz Milli İrade meydanına gelen Şampiyon Aksaray Belediyesporu taşıyan otobüs burada bulunan yüzlerce taraftarların ‘Şampiyon Aksaray’ tezahüratları ile karşılandılar.

Futbolcular ve teknik heyet ile yönetim tek tek isimleri okunarak alkışlarla seremoniye çıktılar.

Meydanda yapılan programda Aksaray Belediyespor futbolcularına, teknik heyetine, çalışanlarına, yönetimine madalyaları TFF Kayseri Bölge Sorumlusu Mutlu Önal ve Belediye Başkanı Evren Dinçer tarafından verildi.

Son olarak Aksaray Belediyespor’un şampiyonluk kupası TFF temsilcisi Mutlu Önal ve Belediye Başkanı Evren

Dinçer, takım kaptanı Mustafa Kayabaşı ve Necmi Çoban ile futbolculara verildi.

Aksaray Belediyesporlu futbolcular aileleri ile birlikte kupanın coşkusunu heyecanını yaşadılar. Kupa ile şampiyonluk anını fotoğraflarla ölümsüzleştirdiler.

15 Temmuz Milli İrade meydanını dolduran Aksaray Belediyesporlu taraftarlar siyah- beyazlı formalarını giyip, kaş kollarını takıp Aksaray Belediyesporun 20 yıl sonra gelen şampiyonluğunu gece boyunca doyasıya yaşadılar.

Şampiyonluk kutlamaların şehrimizin sevilen halk müziği sanatçısı Zafer Çelen’e ait söz ve müziği, ‘Şanlı Aksaray, Şampiyon Aksaray’ türküsü de meydandaki halkın daha da coşmasına neden oldu.

Aksaray belediye başkanı Evren Dinçer, sahneye çıkarken taraftarların çok büyük sevgisi ile karşılaşırken, Büyük Başkan Evren tezahüratları meydanı inletti. Haber: Ağustos GERÇE

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper