Aksaray Üniversitesi, öğrenci ve personelin yemekhane ödemelerini dijital ortama taşıdı.

MACERA PARK AÇILIYOR MACERA PARK AÇILIYOR

Yeni uygulama ile birlikte ödemeler artık hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Aksaray Üniversitesi, yemekhane ödemelerinde dönüşümünü tamamladı. Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ın açıklamasına göre, kampüs içindeki öğrencilere ve personeline sunulan hizmetlerin dijitalleştirilmesi çalışmaları kapsamında yemekhane ödemeleri artık Aksaray Kampüs Kart uygulamasıyla yapılabilecek.

Rektör Arıbaş, önceki geleneksel ödeme sistemlerinde kullanıcıların sıra beklemek zorunda kaldığını ve bu durumun öğle yemeği gibi hizmetlerden faydalanma süresini uzattığını belirtti. Yeni dijital uygulama ile birlikte ödeme işlemlerinin saniyeler içinde gerçekleştirilebildiğini vurguladı.

Öğrenciler ve personel, https://kampuskart.aksaray.edu.tr adresine girerek kendi kartlarına kredi yükleyebilecekler. Rektör Arıbaş, sistemin kullanıcı dostu ve güvenilir bir altyapıya sahip olduğunu vurgulayarak, “Yeni uygulamamızın ASÜ ailesine kolaylık getirmesi ve daha hızlı hizmet sunması için çalıştık” dedi.

ASÜ yönetimi, ilerleyen süreçte dijitalleşme çalışmaları kapsamında farklı hizmetleri de çevrim içi ortama taşımayı planlıyor. Bu adımların, kampüsteki kullanıcıların yaşamını kolaylaştırması ve hizmetlerden daha verimli şekilde yararlanmalarını sağlaması bekleniyor.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper