VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 81 İLDE İFTAR SOFRASI KURACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, bölge müdürlükleri aracılığıyla kuracağı iftar sofralarında ihtiyaç sahiplerini misafir edecek. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada “Kadim medeniyetimizin gönül zenginliğini paylaşmak, yardımlaşma ve dayanışma ile yaşatmak asıl görevimizdir.” İfadesine yer verildi.

ÇİRİŞ BİTKİSİNİN HASTALIKLARI TEDAVİ POTANSİYELİ ARAŞTIRILACAK ÇİRİŞ BİTKİSİNİN HASTALIKLARI TEDAVİ POTANSİYELİ ARAŞTIRILACAK

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilki 2022 yılında 25 İlde düzenlenen iftar organizasyonunun kapsamı bu yıl genişletildi.  81 ilin tamamında kurulacak sofralar ihtiyaç sahiplerine ve dileyen tüm vatandaşlara hizmet edecek.

Yemekler her İlde Sıcak Yemek Mutfaklarında Hazırlanacak…

30 gün boyunca Sıcak Yemek Mutfaklarında hazırlanacak olan menüler, tüm şehirlerde belirlenen mekân ve alanlarda sofraları bereketlendirecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda Ramazan Ayı boyunca On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in ruhuna uygun faaliyetler yapılmasına özen gösterileceğinin altı çizildi.

Açıklamada “Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak dayanışma ve paylaşma kültürünü yaşatmak, pekiştirmek ve daha güçlü şekilde geleceğe aktarmak için her alanda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Geçtiğimiz yıl kurduğumuz gönül sofralarını bu yıl Mübarek Ramazan-ı Şerif’in gelişiyle tüm şehirlerimize yayacağız. 81 ilimizde, bölge müdürlüklerimiz vasıtasıyla kuracağımız iftar noktalarımızda paylaşmanın, paylaştıkça çoğalmanın zenginliğini yaşayacağız. Biliyoruz ki; kadim medeniyetimizin gönül zenginliğini paylaşmak, yardımlaşma ve dayanışma ile yaşatmak asli vazifemizdir. Vazifemizi layıkıyla ifa ederek vakıf kültürünün bize bıraktığı paha biçilemez mirası gelecek nesillere aktarmak için gayret etmeyi sürdüreceğiz.” değerlendirmesi yapıldı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce 81 ilin tamamında kurulacak olan iftar sofraları vatandaşların kolaylıkla ulaşabileceği konumlarda olmasına dikkat edildi.

Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında yer alan illerimizden;

Konya’da

Meram Öğretmenevinde Ramazan ayı boyunca her gün 300 vatandaşımıza iftar yemeği verilecek, Konya Teknik Üniversitesi'nde Ramazan ayı boyunca hafta içi yaklaşık 1500 öğrencinin iftar yemeği katkı payları idaremizce karşılanacaktır.

Aksaray’da

Aksaray Grand Saray Düğün Salonunda Ramazan ayı boyunca her gün 250 vatandaşımıza iftar yemeği verilecektir.

Karaman’da

Karaman Umut Düğün Salonunda Ramazan ayı boyunca her gün 250 vatandaşımıza iftar yemeği verilecektir.

       Vatandaşlarımızla, Ramazan ayı bereketi ve huzurunu hissederek vakıf kültürünün bize bıraktığı mirası gelecek nesillere aktarmak için gayret etmeyi sürdüreceğiz.

Editör: Hilmi Alper